Бібліотекарі Херсонщини навчились протидіяти інфодемії

4 года назад 0

21-22 квітня 2020 року працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки взяли участь у вебінарі, який провела Академія української преси за підтримки Фонду Конрада Аденауера в Україні. Учасниками надзвичайно інформативного та актуального онлайн-тренінгу «Викривачі фейків на тематику пандемії» стали 30 «щасливчиків», які пройшли конкурсний відбір, і до когорти яких пощастило потрапити і нашим фахівцям.

Головними модераторами дводенного вебінару стали визнані медіатренери Андрій Юричко та Олександр Гороховський. Вони наголосили на тому, що фейки, маніпуляції, вірусні перепости, неповнота інформації, спричинені вірусом Сovid-19, заполонили стрічки соціальних мереж і навіть новин світових інформагентств, ЗМІ. Інформації стає все більше, а правдивої серед неї – все менше. Тож важливо знати і використовувати інструменти та правила перевірки достовірності повідомлень. Упродовж двох днів Андрій Юричко та Олександр Гороховський допомагали учасникам вебінару з’ясувати такі важливі питання:

— як не потрапити під вплив паніки та емоцій;
— як визначати та реагувати на дезінформацію;
— чим живиться фейк, що таке побутові фейки та які основні маркери їх розпізнавання.

Спікери навчали учасників вебінару спростовувати фейки, аналізуючи структуру матеріалу, джерела та експертів, на які можна і треба посилатися; роз’яснили поняття інфодемії, медіагігієни, закцентували увагу на основних критеріях споживання інформації; дали практичні поради стосовно того, як не заразити сусідів і друзів фейко-вірусом. Надзвичайно цікавими виявилися практичні заняття з викриття фейків, під час яких кожен учасник відчув себе справжнім фактчекером.

По завершенні вебінару усі учасники отримали сертифікати, що дають їм право, в свою чергу, проводити аналогічні медіаосвітні програми. Тож, найближчим часом сертифіковані медіатренери – співробітники обласної бібліотеки ім. Дніпрової Чайки – проведуть вебінари для бібліотечних працівників Херсонської області, під час яких поділяться набутими знаннями з колегами, а також – організують дистанційні воркшопи для зацікавлених користувачів бібліотеки.