Бібліотекарів Херсонщини навчали використовувати в своїй роботі технології Web-квест

4 года назад 0

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова продовжує плідну співпрацю з КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти».

На початку листопада для слухачів курсів підвищення кваліфікації – шкільних бібліотекарів книгозбірня організувала семінар-практикум «Інноваційні та інтерактивні форми популяризації читання серед учнівської молоді». Фахівці книгозбірні підготували програму інтерактивних заходів, щоб поділитися досвідом роботи з молоддю.

Шкільним бібліотекарям запропонували практичні поради «Використання технології Web-квест в діяльності шкільних бібліотек на прикладі веб-квесту «Химерні світи бібліотеки». Під час проходження квесту вони відшукували інформацію та відповідали на питання про Хелловін, знайомились з веб-ресурсами бібліотеки, складали онлайн-пазл, розгадували онлайн-кросворд. Таким чином, побачили наскільки різноманітними можуть бути питання та завдання у веб-квесті та погодились, що ця форма роботи, безумовно, буде цікавою для старшокласників.

Разом з колегами з науково-педагогічної бібліотеки КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» працівники обласної юнацької книгозбірні провели літературне дослідження «Жахи – не привід не читати» та майстер-клас «Букмаркет: дієва форма просування читання у молодіжне середовище».

Літературне дослідження показало, що жанр жахів не такий вже й новий та вузький, а своїм корінням сягає народних пісень, балад, середньовічних романів та казок. Гарним прикладом страшних казок є декілька розповідей всесвітньо відомих братів Грімм, що базуються на народному фольклорі. Шкільні бібліотекарі переконалися, що не всі страшні книжки видаються з позначкою «хоррор». Налякати читача здатні і книжки у жанрах фентезі, детектив, трилер тощо. Отже, жахи – це не привід не читати.

Під час майстер-класу кожна команда, що наразі перетворилася на рекламну агенцію, отримала книгу, кілька аксесуарів і завдання – керуючись девізом «Реклама – рушій торгівлі», так прорекламувати певну книжку, щоб інші учасники гри захотіли її «купити», тобто прочитати.

Для цього необхідно було підготувати рекламний «ролик» на один з відомих творів – «Воно» С.Кінга, «Вечори на хуторі біля Диканьки» М.Гоголя, «Майстер і Маргарита» М.Булгакова, «Гаррі Поттер» Д.Роулінг.

«Букмаркет», апробований для різних вікових категорій читачів, захопив і цілком дорослу аудиторію. Журі оцінювало виступи команд за такими критеріями: креативність, акторська майстерність та бажання купити запропоновану книгу.

Наступного дня завідувач сектору соціокультурної діяльності Юлія Майстренко презентувала шкільним бібліотекарям методичний кейс «Найуспішніші проекти з популяризації читання: з досвіду роботи Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова». Слухачі курсів дізналися про обласний літературний тур «Книгомандри», фестивалі читання «Відкрий свою книгу» та «Книжковий Миколай», спільний телепроект із Суспільне UA «Читаємо разом» та ін. Методичний кейс переріс у круглий стіл, впродовж якого бібліотекарі обговорювали почуте та актуальні фахові проблеми.