Через скасування ПДВ на сонячні батареї та вітряки бюджет щомісяця недоотримує по 400 млн грн — Мінфін

5 лет назад 0

Запровадження податкової пільги та скасування податку на додану вартість для імпортного обладнання, що використовується при будівництві сонячних та вітрових електростанцій, коштує українському бюджету 400 мільйонів гривень щомісяця.

Про це повідомляють у Міністерстві фінансів, передає сайт "Громадське".

Таким чином, за перші 7 місяців через запровадження цієї податкової пільги бюджет уже недоотримав 2,8 мільярда гривень доходів. Як наслідок, це стало однією з причин недовиконання плану з надходжень до державного бюджету на 2019 рік.

Зокрема, план з надходження ПДВ від імпортних товарів від початку 2019 року було виконано на 88,8%. Тобто, бюджет недоотримав 11,2% запланованих доходів від ПДВ або 20,5 мільярда гривень.

Раніше стало відомо, що в ухваленому Радою законі, який запроваджує нові правила оподаткування посилок, містяться норми, які звільняють від ПДВ устаткування для сонячних та вітрових електростанцій.

Цей закон депутати проголосували під час розгляду бюджету на 2019 рік. Тоді є чинний нині представник президента у Кабінеті міністрів Андрій Герус повідомляв, що дану норму пролобіювала компанія «ДТЕК» Ріната Ахметова, яка протягом 2019 року запланувала будівництво масштабних проектів у відновлювальній енергетиці.