Чергове рішення Херсонської обласної ради на підтримку спорту

4 года назад 0

У п’ятницю, 12 липня, на сесії обласної ради депутати прийняли чимало важливих рішень для різних галузей Херсонщини. Одне з яких – спрямоване на підтримку Херсонського спорту.

Так, були внесені зміни до обласної програми розвитку фізкультури і спорту, що дасть можливість за рахунок обласного бюджету забезпечувати спортсменів (тренерів) області належним рівнем харчування під час участі у всеукраїнських змаганнях (200-300 грн/добу (в залежності від категорії змагань, виду спорту та вікової групи учасників).

Відзначимо, на сьогодні в Херсонській області сума, що виділяється на харчування учасників чемпіонатів, Кубків України становить всього 60 грн/добу (добові), що є одним з найнижчих показників в Україні. Така ситуація обумовлена постановою Кабміну, згідно з якою дана стаття витрат має покриватися з державного бюджету, але фактично не покривається. Тому рішення обласної ради є розв’язанням актуальної проблеми.

« Але цього не достатньо. Прийнята у грудні минулого року обласною радою комплексна програми розвитку фізичної культури і спорту в Херсонській області на 2019-2023 роки дала правові підстави фінансувати з обласного бюджету участь херсонських спортсменів не тільки у всеукраїнських, а й міжнародних змаганнях, навчально-тренувальних зборах збірних команд України. Проте, грошової норми витрат на ці заходи до цього часу в області не затверджено, що унеможливлює на практиці реалізацію вищезазначених програмних норм », – зазначає голова обласної ради Владислав Мангер.

Дуже часто херсонські спортсмени виборють право на участь у змаганнях міжнародного рівня або запрошуються на підготовку до національних збірних команд України. Але, враховуючи брак коштів державного бюджету, участь у цих заходах можлива тільки за рахунок місцевих ресурсів.

« Тому сьогодні надзвичайно важливо створити в області у спортивній сфері таку нормативно-правову базу, яка б давала можливість фінансувати за необхідності усі важливі, пріоритетні напрямки. І ми вже працюємо у цьому напрямку », – наголошує Владислав Мангер.