Чи буде реанімовано Лебедине озеро в Херсоні?

3 года назад 0

Колись рукотворне Лебедине озеро в парку Херсонська фортеця була справжньою родзинкою, візитною карткою, однією з головних визначних пам'яток обласного центру.

До нього приходили цілими сім'ями й дружніми компаніями сфотографуватися, помилуватися на тихе плесо і на пару граціозних лебедів. Ще в дев'яності роки минулого століття водойма була "живою", хоча поступово хиріла та занепадала.

Потім зникли кудись лебеді разом з їх затишним будиночком посередині озерця, а після пішла з чаші і сама вода. Дно водойми поросло густою травою, туди навіть почали звалювати сміття.

Мова про реконструкцію (якщо не про реанімацію!) "Лебединки" заводили не раз. Архітектори, краєзнавці, дизайнери, чиновники, політики з року в рік пропонували все нові і нові концепції перетворення, віталізаціі легендарного міського простору, був розроблений не один проєкт його відновлення.

Саму чашу хто і як тільки не використовував: тут відбувалися концерти, проявляли активність сучасні арт-майстри, влаштовували екстрим-майданчики і навіть організовували показ фільмів в імпровізованому "літньому кінотеатрі" під небом.

Але до реального відновлення об'єкта справа так і не дійшла.

У черговий раз розмови про відродження озера були підняті вже в 2021 році, при новій команді, що прийшла в Херсонську міську раду.

Передбачалося, що на новий проєкт реконструкції озера з міського бюджету повинно було бути виділено близько 500 тисяч гривень.

Проте, на пленарному засіданні сесії міськради, яке почалося і було перервано в п'ятницю, 22 квітня, відповідний проєкт рішення не набрав необхідної більшості голосів. Крім того, думки про долю території в черговий раз розділилися.

Одні народні обранці підтримують ідею відтворення водойми, інші стверджують, що відродити її не вдасться через об'єктивні причини (під колишнім озером грунт не дозволяє відновити об'єкт у його первозданному вигляді).

Нарешті, деякі вважають, що краще повернутися до відносно недавньої затії облаштувати в чаші колишнього озера скейт-парк для молоді.

Якою буде подальша доля цієї дискусії, ми, можливо, зможемо побачити вже найближчим часом, коли перервану сесію буде продовжено.