День Європи в Лавреньовці

5 лет назад 0

До Дня Європи в Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова для молодих користувачів працювало турбюро «Європа в об’єктиві».

День Європи – це хороша нагода дізнатися більше про сусідні країни, відчути й себе європейцем, а також зібратися разом та розважитися, провести час весело, цікаво та корисно.

Протягом дня на читачів у відділах книгозбірні чекала низка цікавих інтерактивних заходів.

Прямо в холі книгозбірні розташувалася локація «Знай про Європу більше», на якій працівники інформаційно-бібліографічного відділу нагадали школярам цікаві факти про Європейський Союз, його головні інституції та керівні органи.

Книжковий перегляд познайомив семикласників й восьмикласників ЗОШ № 54 та № 5 з добіркою літератури про Європу, а всі бажаючі виявити ерудицію або перевірити свої знання взяли участь у грі-вікторині. Діти охоче відповідали на питання вікторини: найкмітливіші та найдопитливіші учасники за правильні відповіді отримували жовті зірочки, а ті, хто назбирав три і більше зірочок, отримували солодку винагороду. Останнім завданням гри-вікторини було складання з отриманих зірочок прапора Європейського Союзу на синьому полотні.

Працівники відділу абонемента провели для учнів жвавий нон-стоп «Бельгія – країна замків та шоколаду». Школярі прослухали розповідь бібліотекарів про Бельгію – одну з найменших країн Європи. Дізналися більше про культуру, звичаї і свята яскравої країни, яка подарувала світові безліч винаходів і славиться першим місцем за кількістю збережених замків та є абсолютним лідером світу по виробництву шоколаду.

У відділі мистецтв на молодь чекав відео-екскурс «Пізнаємо Європу через мистецтво» – захоплююча мандрівка європейськими музеями від славетного і розкішного Лувру до музею цифрового живопису Atelier des Lumière, в якому немає нічого, крім стін, проекторів і колонок. В будівлі колишнього ливарного заводу проходять мультимедійні виставки, присвячені художникам початку XX століття. Зацікавила молодь й інформація про Арт-проект Гугла — онлайн-платформу, використовуючи яку кожен може отримати доступ до зображень високої чіткості художніх робіт, які зберігаються у музеях світу.

Учнів школи № 5 запросили на студію «Дружня Іспанія: сонячна країна з полум’яним характером» у читальну залу. Активну участь у заході брали старшокласники ЗНЗ №54, які запропонували подорож дивовижною і прекрасною Іспанією і познайомили молодь з культурою, мовою, традиціями та звичаями цієї країни. Цікавою і насиченою була програма: інтерактивний експрес-урок, знайомство з видатним сучасним іспанським письменником Хуліаном Еррера і показ фрагменту з його комедії «Покоївка Росіта», майстер-клас з південноіспанського музичного, пісенного і танцювального стилю «фламенко».

Не залишилась без уваги і книжкова виставка-відкриття «Більше про Європу!».