Депутат ВР: Роботу над законопроєктом про столицю майже завершено

5 лет назад 0

Перший заступник голови фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко заявляє, що роботу над законопроектом про місто Київ — столицю України (№2143-3) у Верховній Раді фактично завершено.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив журналістам під час брифінгу. «

"Паралельно йде робота над законом про столицю, вона фактично вже закінчена. І друге читання вже в підкомітеті проведено, найближчим часом — буде в комітеті», — зазначив Корнієнко.

3 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону про місто Київ — столицю України (№2143-3). Документом передбачено, що систему адміністративно-територіального устрою Києва становлять 10 районів. Місцеве самоврядування у столиці здійснюється територіальними громадами міста та районів як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування. Система місцевого самоврядування у Києві включає: територіальну громаду міста Києва; Київського міського голову; Київську міську раду; Київський магістрат; територіальні громади районів у місті Києві; районні у місті Києві ради; районні у місті Києві адміністрації; органи самоорганізації населення.

Київський міський голова є головною посадовою особою територіальної громади столиці. Він очолює виконавчий орган Київської міської ради — Київський магістрат та головує на засіданнях Київської міської ради. Цим законопроектом у законі "Про місцеві вибори" встановлюється, що загальний склад (кількість депутатів) Київської міської ради становить 80 депутатів (нині — 120). Загальний склад районної у місті Києві ради становить 20 депутатів.

Закон доповнюється розділом "Проведення місцевих виборів у місті Києві". У розділі, зокрема, передбачено, що вибори депутатів Київради проводяться за пропорційною виборчою системою в багатомандатних виборчих округах. Вибори відбуваються за відкритими виборчими списками міських організацій політичних партій у спосіб, що надає право виборцю визначати пріоритетність позиції кандидата у списку партії, за яку він голосує.

Вибори Київського міського голови проводяться за мажоритарною системою абсолютної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі, що збігається з територією Києва. Вибори депутатів районних у місті Києві рад проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах, на які поділяється територія району в Києві. Територія столиці ділиться на 10 багатомандатних виборчих округів.