Держпродспоживслужба проводить дослідження повітря на адмінмежі з окупованим Кримом

4 года назад 0

Пересувна лабораторія Держпродспоживслужби проводить моніторингові дослідження повітря навколишнього середовища в Чаплинському та Каланчацькому районах. Про це повідомило Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області на свій сторінці у Facebook.

Так, згідно рішення Херсонської обласної ради № 1661 від 29.05.2020 року та листа Департаменту енергетики та екології № 01-10-2276/0/20/013.3.2. від 19.09.2020 року «Щодо проведення моніторингових досліджень» в зоні впливу діяльності ПрАТ «Юкрейніан Кемікал Продактс» (колишній “Титан”), з метою цілодобового екологічного моніторингу повітря навколишнього середовища здійснюються лабораторні виміри рівня забруднення атмосферного повітря Чаплинського та Каланчацького районів. А саме таких локацій: КПВВ «Чаплинка», с. Преображенка, с. Ставки, с. Олександрівка, с. Першоконстантинівка, с. Григорівка.

Контроль за станом атмосферного повітря здійснюється в період з 20.10.2020 року по 12.11.2020 року. Дослідження проводилися цілодобово на сучасному каліброваному обладнанні за наступними показниками : метан, вуглеводні насичені, оксид вуглецю, діоксид азоту, аміак, озон, сірчистий ангідрид,сірководень, фенол,бензол,ксилол, формальдегід, етилбензол, циклогексан, толуол,стирол, наявність суспендованих твердих частинок в атмосферному повітрі.

За час спостереження було виявлено перевищення як максимально разових, так і середньодобових гранично допустимих концентрацій по метану, сірководню, вуглеводним насиченим оксиду азоту, озону, сірчистого ангідриду, фенолу, ксилолу, етилбензолу, стеролу.

Спостереження триватимуть до 12 листопада 2020 року.