Держзрада та публічні заклики до зміни меж території України — суд надав дозвіл на спеціальне розслідування щодо екснардепа ОПЗЖ

2 года назад 0

За участі прокурорів Офісу Генерального прокурора судом надано дозвіл на спеціальне досудове розслідування стосовно колишнього народного депутата України, підозрюваного у публічних закликах до насильницької зміни влади, посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, державній зраді та пропаганді війни (ч.3 ст. 109, ч.3 ст. 110, ч.1 ст. 111, ст. 436, ч.2 ст. 436-1 КК України). Підозрюваний перебуває у міжнародному розшуку.

Про це повідомляє Офіс Генпрокурора. 

За даними слідства, колишній народний депутат, перебуваючи на території держави-агресора, взяв участь в одному з пропагандистських шоу на телебаченні рф. Він публічно закликав вище керівництво рф до насильницької зміни конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні. Підозрюваний пропонував фізично усунути Президента України та інших високопосадовців держави, а також публічно закликав до ведення агресивної війни на території нашої країни.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Державного бюро розслідувань.