Для легалізації видобутку бурштину необхідно щонайменше 20 млн грн інвестицій — Держгеонадра

5 лет назад 0

Врегулювання проблеми незаконного видобутку бурштину та легалізація цієї діяльності потребує 20-30 мільйонів гривень інвестицій у розвідувальні роботи щодо виявлення покладів бурштину.

Про це повідомив голова Державної служби геології та надр України Олег Кирилюк, передає "Громадське".

«Держгеонадра вбачає шлях врегулювання проблем з видобутку бурштину у збільшенні проведень геологічного вивчення ділянок для надання у законний спосіб прав на видобування бурштину. Тільки для пошуку нових бурштинових ділянок для надрокористувачів потрібно виділити близько 20-30 мільйонів гривень», — повідомив Кирилюк.

За його словами, проведення розвідувальних геологічних робіт є однією з передумов залучення інвестицій у діяльність з видобутку бурштину. Також ці роботи дозволять продавати на електронних торгах права на видобуток бурштину — це чи не єдиний спосіб прозорим шляхом отримувати права на цю діяльність в Україні.

 «Збільшення виданих спецдозволів на видобуток — це легалізація ринку. І найважливіше — це посилення кримінальної відповідальності по всій країні і по всім видам корисних копалин за незаконний видобуток, піску, вугілля», — додав Кирилюк.

Раніше Володимир Зеленський доручив звільнити лише керівників поліції та СБУ Житомирської області через причетність до схем із незаконного видобутку бурштину. Згодом Зеленський вимагав звільнення керівників поліції у 9-районах та очільників Служби безпеки України у Рівненській, Волинській та Житомирській областях через бурштинові схеми

На тій же зустрічі Зеленський змусив керівника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрія Курінського написати заяву про звільнення за власним бажанням.