Фальсифікат вершкового масла вилучили на Херсонщині — як роспізнати підробку

5 лет назад 0

Для здешевлення продукту низка підприємств вдаються до фальсифікації продукції, серед якої найчастіше підроблюють вершкове масло.

Працівники Великоолександрівського районного управління Держпродспоживслужби провели моніторинг щодо реалізації солодковершкового масла. Проведено збір інформації на 63 об’єктах, які займаються реалізацією харчових продуктів. З обігу вилучено 93 пачки, а це 21,2 кг небезпечного харчового продукту, повідомили у ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області 

Продовжується робота по збору інформації щодо виробників масла та вилучення з обігу фальсифікованого продукту, який потім утилізують.

На масло в Україні є стандарт, згідно з яким цей продукт має бути виготовлений суто з молочних інгредієнтів. А це означає, що в маслі має бути тільки молочний жир, тобто лише натуральні молочні вершки.

Як покупцю розпізнати підробку на полиці магазину?

  • Заморожений брикет масла, якщо він зберігається за мінусової температури, завжди твердий, як дошка. Якщо в продукті є домішки рослинної олії, то навіть за мінусової температури він все одно буде не надто твердим, при натисканні на нього залишиться слід.
  • За кольором вершкове масло повинно бути світло-жовтим або жовтим.
  • Консистенція масла має бути однорідною, пластичною, щільною.
  • Поверхня на розрізі – блискуча або слабко блискуча, суха. Також може бути недостатньо щільна і пластична поверхня з матовою поверхнею на розрізі і поодинокими краплями.
  • Запах і смак – чистими, яскраво вираженими, вершковими з присмаком пастеризації.

Стовідсотково дізнатись, чи масло справжнє, можна тільки за допомогою лабораторних досліджень.