Гончарівка провела вечір пам’яті «Молоді серця на захисті Вітчизни»

5 лет назад 0

З нагоди відзначення в Україні Дня Пам’яті Героїв Крут працівники соціокультурного сектору відділу обслуговування користувачів Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара провели вечір пам’яті «Молоді серця на захисті Вітчизни» для вихованців Херсонської загальноосвітньої школи №54.

Ведучі розповіли слухачам неймовірну історію героїзму трьохсот українських гімназистів віком від 15 до 21 років, які, приєднавшись до студентського куреню та взявши в руки зброю, змогли затримати більшовицьку навалу під командуванням червоного генерала Муравйова.

Крім оповіді героїзму крутян, також була переглянута частина фільму «День Незалежності. Григорій Піпський» із відтворенням подій 101-річної давнини під станцією Крути. Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та виконали Гімн України.

Яскравим моментом заходу стала демонстрація учням відеофрагменту Дня Пам’яті Героїв Крут в Херсоні в 2010 році, який тоді зібрав лише 7 чоловік, а також свідчення очевидця тих подій. Для порівняння: ведучі також показали ходу в нашому місті на честь цієї пам’ятної дати вже у 2018 році, де зібралось уже близько трьохсот осіб. На заході були зачитані відомі слова письменниці Людмили Старицької-Черняхівської, яка 1918 року писала: «Минуть роки, десятки років, століття, – пам’ять про юнаків-героїв не загине вовік. Вона світитиме не тільки українцям – всім обраним Богом людям, що покладають життя своє во ім’я ідеї, во ім’я брата свого».

Під Крутами київські військові курсанти та студенти стали провісниками української політичної нації: маючи різне етнічне коріння, вони як один воювали за Українську державу. Крути – це не лише героїчна сторінка нашої історії. Це приклад для живих. Це перемога для майбутнього. Перемога сьогодення – це збереження нашого духу, ідентичності, нашої національної суті.

По завершенню заходу ведучі анонсували учням вихід художнього фільму про згадані події «Крути 2018», який вийде на великі екрани 7 лютого.