Гуманітарна комісія Херсонської обласної ради розглянула більше чотирьох десятків важливих питань

4 года назад 0

16 квітня у Херсонській обласній раді під головуванням депутата Галини Гондаревої пройшло засідання постійної комісії з питань міжнаціональних відносин, культури, науки, освіти, молодіжної політики, фізичної культури та спорту, курортно-туристичної діяльності. Упродовж пятьох годин депутати розглянули 45 питань порядку денного.

Так, на розгляд комісії було подано звернення депутатів та органів місцевого самоврядування щодо виділення коштів обласного бюджету на ремонтні роботи у закладах освіти Херсонщини. Серед таких – ремонт покрівлі Гаврилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Каланчацької селищної ради, заміна вікон спортивної та актової зали Борозенського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Великоолександрівського району, капітальний ремонт Новодмитрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Іванівської районної ради та інші. Обласна рада не залишається осторонь потреб шкіл та дитячих садочків, тому можливість фінансування таких робіт буде розглянуто постійною комісією з питань бюджету та фінансів.

Також депутати розглянули пропозицію Інституту археології Національної академії наук України (ІА НАНУ) щодо співфінансування археологічних досліджень на території Бериславського району. Такі дослідження на фортеці Тягинь та вежі Вітовта проводяться в рамках проекту «Захист історичної спадщини України та Литви на території Херсонської області», який фінансується Програмою Міністерства закордонних справ Литовської республіки, підтримки Почесного консула Литви в Херсоні В. Попова, українських благодійних фондів. Члени комісії погодилися, що місцева влада також зацікавлена у вивченні історії Херсонщини, тому депутати висловилися щодо налагодження співпраці з ІА НАНУ стосовно організації на території області археологічних досліджень.

Крім того, комісія погодила зміни до бюджету на 2019 рік, а також взяла до відома інформацію про стан виконання ряду обласних програм, серед яких –обласна програма оздоровлення та відпочинку дітей на період 2016-2020 років тощо.