Херсонці можуть звернутися до міської влади, не виходячи з дому

6 лет назад 0

Часто трапляється так, що люди бачать проблему, але не знають куди звернутись для її вирішення. Аби хоча б якось допомогти громадянам, херсонські волонтери заснували проект «УкрСкарга». Які функції має сайт та як правильно оформити звернення, розповів один із засновників порталу Ярослав Концевий.

«Розробка проекту розпочалася в 2016 році, під час бурхливих громадських обговорень про будівництво мостопереходу. Але тоді ми ще вагалися: чи справді херсонцям потрібен сайт для пропозицій та скарг. Остаточне рішення було прийняте у січні 2016, коли почався черговий колапс з маршрутками. На базі поданих проблем, з якими херсонці зверталися до посадовців, ми розробили ряд скаргових шаблонів. І відтоді, одна сторіночка пропозицій перетворилася на корисний сайт для громадськості»,- прокоментував Ярослав Концевий.

Відомо, що основою для роботи проекту слугує Закон України «Про звернення громадян», в якому визначено, що кожен має право звернутись та у відповідний термін отримати відповідь.

Сьогодні на сайті громада може знайти шаблони типових проблем з підготовленими текстами звернень. Треба лише додати кілька деталей для уточнення: де саме і що трапилось. Аналізуючи теми та кількість скарг, актуальними питаннями для міста залишаються: транспорт, медицина, водопостачання, благоустрій та велосипедизація.

За словами організаторів «УкрСкарга», проект було створено, аби херсонці не лише обговорювали проблеми один з одним, а й зверталися у відповідні органи та відстоювали власні права. Зараз відбуваються кардинальні зміни, щоб полегшити життя: громадяни матимуть змогу відправити скаргу на електронну пошту відділу.

«Херсонці забудуть, що таке черги та обідні перерви. Вони зможуть оформити та відправити скаргу, не виходячи з власної квартири. Відповідь отримають на власну електронну скриньку або їм зателефонують»,- зазначив Концевий.