Херсонська область першою запустила оперативний штаб захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів

7 лет назад 0

У Херсонській області запрацював перший в Україні оперативний штаб захисту представників агропромислового комплексу від зазіхань на їхню землю чи зібране збіжжя з боку рейдерів. Штаб, до якого увійшли керівники Херсонської ОДА, органів юстиції Херсонської області, правоохоронці та представники аграрного бізнесу, було створено за ініціативи Міністра юстиції Павла Петренка. «Ми маємо разом з правоохоронцями та представниками влади на місцях миттєво реагувати на ті конфліктні ситуації, які виникають навколо земель сільськогосподарського призначення.

Наше головне завдання – зробити все можливе, щоб право власності залишалося непорушним, а особи, які здійснюють правопорушення, понесли за свої дії жорстку відповідальність, адже закон – один для всіх», – зазначив очільник Мін’юсту.

Він нагадав, що з минулого року в Україні діє законодавство, яке передбачає до 10 років ув’язнення усім, хто причетний до спроб рейдерського захоплення.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Костянтин Хутковський подякував Міністру юстиції за таку ініціативу, адже проблема захоплення сільськогосподарських угідь та зібраного аграріями урожаю дуже гостро стоїть як на Херсонщині, так і в інших сільськогосподарських регіонах.

«Зустріч з представниками агропромислового комплексу, яку ми разом з Міністром юстиції Павлом Петренком та Головою Херсонської ОДА Андрієм Гордєєвим провели минулого тижня, підтвердила актуальність даної проблеми для нашого регіону. Аграрії підтримали нашу ініціативу, тому ми зі свого боку зробили все можливе, аби реалізувати її у найкоротший строк. Адже захист інтересів і прав власності громадян – один із пріоритетних напрямків діяльності Міністерства юстиції України. Створення оперативного штабу для захисту від рейдерських захоплень земель чи збіжжя є черговим кроком у цьому напрямку», – зауважив він.

Він нагадав, що при Головному територіальному управлінні юстиції у Херсонській області функціонує «гаряча лінія», за якою можна отримати консультації з питань складання та подання скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, а також інших питань, що стосуються діяльності територіального органу юстиції: ‎ 098-981-65-12 та ‎ 066-877-53-89 .