Херсонська область поки не готова відмовитися від аналогового телебачення

6 лет назад 0

Україна розпочинає перехід до цифрового телебачення. Згідно з постановою Кабінету міністрів від 13 червня, до 31 серпня усі області мають відмовитися від аналогового ТБ. Наскільки до такого нововведення готова Херсонщина, ми запитали у директорки Управління внутрішньої політики Херсонської ОДА  Ольги Савенко. За її словами, область недостатньо готова до переходу на цифрове мовлення.

«Херсонщина отримає відстрочку по відключенню аналогового телебачення. В Кабінет міністрів подавалась інформація від Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, а також від Міністерства інформаційної політики, для того щоб розглянути можливість відокремити Херсонщину від тих областей, які будуть відключати аналог. Ми не можемо сказати, що ми готові до відключення однозначно, у зв’язку з тим, що ми межуємо з Кримом», — заявила Ольга Савенко.

За словами директорки Управління, на сьогоднішній день цифрове телебачення по всій Україні надається лише однією компанією — «Зеонбуд», тому про конкурентноспроможний ринок не може бути й мови. Кількість цифрових передавачів, які існують на Херсонщині, не задовольняє стовідсоткового покриття сигналом, їх потужність досить мала. З технічного боку погана якість сигналу може казати про недостатню готовність області до переходу на цифрове ТБ.

Як саме проходитиме процес переходу стане відомо в кінці липня. Ольга Савенко зазначила, що поки жодна з областей не відмовилася стовідсотково від аналогового телебачення.

"Крім того, що мають бути передавачі, мають бути ще й канали, які будуть мовити. Кожен канал сплачує абонплату провайдеру, і ціни, які на сьогоднішній день виставляє компанія «Зеонбуд», нашим місцевим каналам фінансово не вигідно сплачувати. Як тільки ми отримаємо альтернативу одному провайдеру іншим провайдером, тоді ціни стануть більш конкурентними», — зазначила Ольга.

Автор: Ілона Дєгтярьова