Херсонські депутати вкотре розглянуть «Громадський бюджет»

6 лет назад 0

На наступній сесії міської ради депутати вкотре розглянуть питання громадського бюджету. Черговий проект рішення вже опублікували на сайті міськради.

Концепція громадського бюджету полягає в тому, що херсонці вправі самі розпоряджатися частиною міського бюджету. Методом голосування мешканці визначають види відповідних витрат (будівництво дитячих площадок, реконструкція пам‘яток архітектури). До громадського бюджету проекти можуть подавати мешканці нашого міста, але це повинна бути група осіб, однодумців, які об‘єдналися навколо спільної проблеми, або задачі. Далі методом голосування (електронним, або у будівлі ЦНАПу) херсонці самі вирішують, які проекти необхідні для міста та ті, які набрали більше всього голосів в обов‘язковому порядку повинні бути реалізовані відповідним органом міської влади.

Варто зазначити, що на реалізацію таких проектів планують виділити 20 мільйонів гривень.

«Судячи з досвіду освоєння громадського бюджету в інших містах, він досить складно «розгойдується». Тому добре, якщо буде освоєна сума в 5 млн грн. Я подавав проект громадського бюджету ще минулого року. З тих пір 5 – 6 сесій депутати намагаються його прийняти. На останній сесії майже зібралась необхідна кількість голосів, але не вистачило одного голосу для того, аби проект був прийнятий. На наступну сесію питання громадського бюджету також буде розглядатися з доповненнями та побажаннями від депутатського корпусу. Надіюсь, що громадський бюджет буде все таки прийнято», — говорить депутат міської ради Андрій Дмитрієв.

Автор: Антон Костюк