Херсонські депутати-«заробітчани»: стати депутатом, щоб непогано заробляти

6 лет назад 0

Наприкінці листопаду 2015 року набули депутатських повноважень новообрані представники херсонців у місцевій владі – депутати Херсонської міської ради. Попри обіцянки про захист інтересів громади, низка новообраних депутатів почали захищати виключно свої інтереси. Окрім суперечливих голосувань, набула поширення така «розвага», як працевлаштування народних обранців у комунальних підприємствах Херсонської міської ради. Деякі підприємства навіть «під депутатів» створювали. Дивним чином одразу після призначень нових очільників/заступників цих підприємств, їхня діяльність починала посилено фінансуватись коштами міського бюджету, а самі депутати-«заробітчани» починали непогано заробляти. Проте останнє не завжди можна побачити у деклараціях обранців.

Отже, наразі 16 депутатів Херсонської міської ради є працівниками комунальних закладів або комунальних підприємств Херсонської міської ради, один із них – відсторонений від посади у зв’язку із тим, що триває слідство (про це – далі). В таблиці нижче Ви можете побачити, хто ким був, а хто ким став:

№ з/пПІБВід якої партіїМісце роботи на момент виборів (за даними сайту cvk.gov.ua)Місце роботи на момент проведення аналізу123451Лугова Галина ЛеонідівнаБлок Петра Порошенка Антонівська ЗОШ I-III ступенів № 21 Херсонської міської ради, директор Антонівська ЗОШ I-III ступенів № 21 Херсонської міської ради, директор2Ремига Леонід ТимофійовичБлок Петра ПорошенкаКомунальний заклад “Херсонська міська клінічна лікарня ім. А. і О. Тропіних”, Головний лікарКомунальний заклад “Херсонська міська клінічна лікарня ім. А. і О. Тропіних”, Головний лікар3 Леонова Лариса Миколаївна ВО Батьківщина (наразі – позафракційна)ТОВ “Оптімагаз”, засновникКП “ХЕСКО” Херсонської міської ради, директор4 Ложичев Олександр Вікторович ВО СвободаПП Васюков Д. С., менеджер з продажу непродовольчих товарівКП “Дорожник”, заступник директора5 Матковський Євген Сергійович ВО СвободаТОВ “Амалтея”, ЕкструдерщикКП “Дніпровський”, заступник директора6 Урбанський Віталій Петрович ВО СвободаХерсонські міські електромережі ПАТ ЕК “Херсонобленерго, Електромонтер ОВБ ОДГКП “Херсонміськсвітло”, Начальник дільниці з обслуговування світлофорних об’єктів та зовнішньої реклами7Маренчук Ольга МиколаївнаНаш крайХерсонська загальноосвітня школа №39, директорХерсонська загальноосвітня школа №39, директор8Підперигора Роман СтепановичНаш крайДепартамент бюджету і фінансів Херсонської міської ради, директорДепартамент бюджету і фінансів Херсонської міської ради, директор9 Семенчев Ігор Григорович Наш крайПАТ “Сигма”, Голова спостережної радиКП “Гарантія”, директор10 Токарєв Ігор Миколайович Об’єднання Самопоміч (наразі – позафракційний)Тимчасово не працюєКП “Херсонкомунтранссервіс”, заступник директора11Чемерис Михайло ВасильовичОб’єднання Самопоміч (наразі – позафракційний)МКП “ВУВКГ м.Херсона” (водоканал), головний інженерМКП “ВУВКГ м.Херсона” (водоканал), директор12 Подлєсний Аркадій Васильович Об’єднання Самопоміч (наразі – позафракційний)Херсонська облспоживслілка, Начальник управління комерційної діяльності, маркетингу, інвестицій та охорони праціЗаступник міського голови, нині відсторонений від посади13Заболотний Олексій ВладиславовичОпозиційний блокУправління молоді та спорту Херсонської міської ради, начальник відділу у справах сім’ї та молодіУправління молоді та спорту Херсонської міської ради, начальник управління14 Устинов Єгор Олександрович Опозиційний блокХерсонський національний технічний університет, Доцент кафедри менеджменту та маркетингуКП “Херсонелектротранс”, в.о. директора15 Білоковиленко Сергій Павлович Радикальна Партія Олега ЛяшкаФізична особа-підприємецьКП “Парки Херсона” Херсонської міської ради, директор16Васильєв Олександр МиколайовичРадикальна Партія Олега ЛяшкаКП “Херсонкомунтранссервіс”, директорКП “Херсонкомунтранссервіс”, директор

Отже, з 16 депутатів, які наразі працюють у підпорядкуванні Херсонської міської ради, на момент обрання працювали там лише 7. З цих 7-ми підвищення за період депутатської каденції отримали лише Олексій Заболотний (він став керівником управління, в якому раніше керував відділом) та Михайло Чемерис (він очолив МКП «ВУВКГ» м. Херсона).

Варто зазначити, що є також три депутати, які до обрання працювали в підпорядкуванні Херсонської міської ради, але наразі вже не працюють:

  • Олена Мазур (УКРОП): працювала начальником Інспекції з контролю за благоустроєм та санітарним станом міста Херсона.
  • Станіслав Трошин (ВО «Батьківщина»): обіймав посаду начальника відділу громадських зв’язків Херсонської міської ради.
  • Юрій Кліментенко (Наш край): очолював управління молоді та спорту Херсонської міської ради.

Отже, працевлаштованих у структурі Херсонської міської ради після виборів депутатів більше, аніж тих, хто припинив там свою діяльність. Більше того, дві фракції – Радикальної партії Олега Ляшка та ВО «Свобода» – працевлаштовані у структурах міської ради майже у повному складі: у першому випадку двоє з трьох, у другому – три з чотирьох. Саме працевлаштовані після виборів депутати і є найцікавішим об’єктом дослідження в даній статті. Отже, про все – докладніше і у вигляді рейтингу: від найбільш «скромних» депутатів-«заробітчан» до менш скромних.

9. Леонова Лариса Миколаївна: скромно і за фахом

Однією з найбільш скромних серед працевлаштованих депутатів Херсонської міської ради є Лариса Леонова. Під час виборів вона повідомляла, що її місце роботи – ТОВ «Оптіма-Газ». Там же працює і чоловік Лариси Миколаївни – Олег Леонов. З 01.06.2016 року Лариса Леонова очолює Комунальне підприємство «Херсонська енергосервісна компанія» (КП «ХЕСКО) Херсонської міської ради. У 2016-му році підприємство витратило 562 260,30 грн. коштів херсонського бюджету, у 2017-му – втричі більше: 2 024 882,27 грн. Даних за 2015-й рік стосовно декларації Лариси Леонової у відкритих джерелах даних немає. Однак, за декларацією 2016-го року можна зробити кілька висновків:

– Джерелом заробітку в родині Леонових є доходи Лариси Миколаївни, набагато вищі, ніж у чоловіка: якщо пані Лариса у 2016-му році заробила 350 789,00 грн., то її чоловік – 19 281,00.

– У чоловіка Лариси Леонової є готівкові кошти у розмірі 7000 дол. США. Щоправда, суб’єктом декларування є Олег Леонов, хоча зазначено, що це – спільна власність: 50% належить пані Ларисі.

– Єдиним власником корпоративних прав у двох юридичних осіб є Лариса Леонова – і набула вона ці права до початку депутатської каденції.

– У Лариси Леонової є легковий автомобіль (дата набуття права власності – 2007 р.), а у її чоловіка – легковий та вантажний (дата набуття прав – відповідно 2002 та 2006 рр.).

– Житловий будинок (об’єкт незавершеного будівництва) є спільною власністю подружжя, як і інший житловий будинок та земельна ділянка. Із нерухомого майна 100% права власності у Лариси Леонової на квартиру, у її чоловіка – на гараж. Право власності на об’єкти набуте також до депутатської каденції.

Якщо врахувати той факт, що Лариса Леонова після набуття депутатських повноважень очолила підприємство, робота якого безпосередньо пов’язана із її професійною діяльністю до депутатської каденції (енергозбереження, проектувальна діяльність тощо), то її дійсно можна назвати однією з найбільш скромних у депутатському корпусі.

8. Урбанський Віталій Петрович: забута посада голови профспілки

У скромності з пані Ларисою може посперечатись депутат Херсонської міської ради від ВО «Свобода»  Віталій Урбанський . До депутатського корпусу Віталій Петрович потрапив іще працівником «Херсонобленерго», проте швидко змінив місце роботи на комунальне підприємство «Херсонміськсвітло»: з 2016 року він – начальник дільниці з обслуговування світлофорних об’єктів та зовнішньої реклами. Зважаючи на те, що робота в «Херсонобленерго» – доволі напружена і не дозволяє мати вільного часу серед робочого дня, новоспеченому депутату просто конче необхідно було шукати іншу роботу, адже він намагається не пропускати жодного пленарного засідання сесії, депутатських комісій та смолоскипних урочистостей. Таку шалену кількість робочого часу без втрати заробітку вочевидь можна мати лише в структурі міської ради.

Судячи з декларації, проживає депутат з батьками у їхній же квартирі або будинку (власником квартири є батько, а частини житлового будинку – мати). Жодних земельних ділянок чи рухомого цінного майна у родини немає. Як і доходів у батьків: судячи з усього, вся родина жила на зарплатню Віталія Петровича у 57 932,00 грн. увесь 2016-й рік. Скромно, як на сьогоднішній рівень цін – хібащо в родини є заощадження в сумі, яку дозволено не декларувати. В такому випадку вижити можна. Однак, в реєстрі речових прав на нерухоме майно згадка про Урбанського Віталія Петровича як орендодавця є. Чи це той самий Віталій Урбанський-депутат, чи повний тезка, вочевидь будуть розбиратись за результатами даної публікації компетентні органи:

Також, окрім посади в КП «Херсонміськсвітло», Віталій Петрович Урбанський з 2015-го року очолює первинну профспілкову організацію ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ СПІЛКИ “СВОБОДА ПРАЦІ” ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА “ІНГУЛЕЦЬКИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ”. Про це свідчить Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань:

Проте жодного слова у декларації депутата про це немає.

7. Олександр Ложичев: невже загубилось фермерське господарство?

Олександра Ложичева було обрано до складу Херсонської міської ради за списками ВО «Свобода». На момент виборів Олександр працював менеджером непродовольчих товарів. Незважаючи на відсутність досвіду управлінської роботи, у 2016-му році Олександр стає заступником директора комунального підприємства «Дорожник» Херсонської міської ради. Робота специфічна: підприємство займається ремонтними роботами дорожнього покриття та обслуговуванням проїжджих частин у місті Херсоні в період активних опадів. Але, мабуть, на думку керівництва міста, із цією роботою ладен впоратись хто завгодно, незважаючи на освіту і досвід роботи.

Заробітки Олександра за 2016-й рік доволі скромні: усього 47 652,00 грн. заробітної плати. Натомість дружина депутата – пані заможна. Їй належать автомобіль Kia Sportage та дві земельні ділянки. До речі, заощадження в родині також має лише дружина – пані Тетяна.

Цікавий факт виявився під час аналітики декларацій. Дружина Олександра Ложичева Тетяна має у власності дві земельні ділянки у селі Рубанівка Великолепетиського району Херсонської області площами 69,7 тис. кв. м та 20,00 тис. кв. м. За даними сайту https://youcontrol.com.ua та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, кінцевими бенефіціарними власниками селянського (фермерського) господарства «ЛАН» (код за ЄДРПОУ 31186961), яке знаходиться у смт. Велика Лепетиха, зокрема є Ложичев Олександр Вікторович та  Ложичева Тетяна Юріївна. Причому адресою Тетяни Юріївни зазначено селище Рубанівка Великолепетиського району Херсонської області. Невже збіг обставин і це просто повна тезка депутата і дружини депутата? Адже в декларації про «ЛАН» – ані пари з вуст. Окрім них, кінцевими бенефіціарними власниками також зазначено Ложичевих Віктора Олександровича та Людмилу Павлівну, адреса яких співпадає з адресою Ложичева Олександра Вікторовича.

Вишенькою на тортику є той факт, що родина проживає невідомо де: у власності немає жодної квартири, житлового будинку чи їхніх частин, відомостей про винаймання житла так само немає.

6.  Матковський Євген Сергійович: повна «Свобода» вибору місця роботи

Євген Матковський, який так само обирався за списками «Свободи», прийшов до депутатського корпусу, працюючи екструдерщиком на приватному підприємстві. Робота, безперечно, потребує певної освіти (середньої технічної). Проте після набуття депутатських повноважень роботу у ТОВ «Амалтея» пан Євген змінив спочатку на президентську посаду у футбольному клубі «Кристал», а в листопаді 2016-го його призначили заступником директора комунального підприємства «Дніпровський» .

Увесь 2016-й рік родина Матковських (Євген та його дружина) жили невідомо де і виключно на доходи Євгена у сумі 20 479,00 грн.   Ірина Матковська заощаджень та доходів не має, судячи з декларації; рухомого та нерухомого цінного майна у родини немає. Справжнє розчулення настає, коли розумієш, що двоє дорослих людей протягом усього 2016-го року жили на 853,29 грн. на місяць кожен. Якщо родина просто не показала припустимі законом заощадження, то цілком можливо на місяць кожному стало приблизно по 3000,00 грн. Але, знову ж таки, сльози розчулення стримати важко.

Щодо незрозумілого місця проживання, так само виникли питання. За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, пан на ім’я Євген Сергійович Матковський іще у 2007 році отримав у спадок житловий будинок).

Враховуючи те, що це єдиний результат пошукової системи за даними прізвищем, іменем та по-батькові, а також враховуючи той факт, що пан депутат Євген Матковський неодноразово зазначав, що мешкає у центрі Херсона, можна припустити, що саме він є власником зазначеного будинку. Проте в його декларації нічого про нерухому власність не сказано.

5. Сергій Білоковиленко: черговий бідний приватний підприємець

Іще один «бідний» приватний підприємець, який знайшов роботу в міській раді – депутат від «Радикальної партії Ляшка»  Сергій Білоковиленко.  На вибори він ішов приватним підприємцем, проте припинив підприємницьку діяльність у 2017 році. За півроку до цього його було призначено директором новоствореного комунального підприємства «Парки Херсона», створення якого викликало чималий резонанс у суспільстві. За півроку свого директорства Сергій Павлович заробив 41 477,00 грн.  Заощаджень, цінного рухомого та нерухомого майна у нього немає. До речі, дохід від підприємницької діяльності пан Сергій так само не декларує у 2016 році, хоча в цей період іще був підприємцем. Отже, невдала підприємницька діяльність переросла у директорство комунальним підприємством? Недивно, чому у 2017 році всі парки Херсона взимку були вкриті льодом: невдала підприємницька діяльність перетворилась на схожу діяльність у КП «Парки Херсона». Але, принаймні, Сергій Павлович почав заробляти.

Варто зазначити, що Сергій Білоковиленко наявно відрізняється благородством: він, наприклад, сплачує бюджетні кошти за оренду автомобіля своєму колишньому помічнику Руслану Захарову. Це можна побачити за виплатами на порталі Є-data: у 2017 році на оренду авто КП «Парки Херсона» витратило 36 000,00 грн. коштів платників податків. Шляхетно – що й казати…

Але і тут є вишенька на тортику. Згідно з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, таке майно у власності Сергія Павловича Білоковиленка є. Знову просто збіг обставин і в Херсоні є повний тезка? У власності пана Білоковиленка – житлові та нежитлові приміщення. Щоправда, на частину з них станом на 2016-й рік було накладено арешт та заборону відчуження, але у власності станом на цей період вони є. Щоправда, в зазначеному реєстрі, а не в декларації:

4. Ігор Семенчев: уся родина – на єдині плечі

Ігор Семенчев під час виборчої кампанії зазначив місцем роботи ПАТ «Сигма», де він був головою наглядової ради. З 29.02.2016 року він очолює комунальне підприємство «Гарантія» Херсонської міської ради. В декларації за 2016-й рік Ігор Григорович відображає як членів родини сина Андрія та дружину Ірину. Причому ані дружина, ані син Андрій доходів від своєї діяльності у ПАТ «Сигма» у 2016-му році не мали, хоча підприємство займається доволі прибутковими і актуальними, хай і принципово різними видами діяльності (виготовлення виробів із бетону для будівництва; оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин; оптова торгівля фруктами й овочами; оптова торгівля відходами та брухтом (основний); неспеціалізована оптова торгівля; діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування; надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна).

У родини є житловий будинок та земельна ділянка (у власності дружини), син Андрій володіє скромним авто DAEWOO Lanos 2005 року випуску. Також відображені акції ПАТ «Сигма» у власності пані Ірини та пана Андрія.

ПАТ «Сигма» зареєстровано у місті Херсоні по вул.. Белінського, 15. Так само там зареєстровані іще принаймні дві установи, до яких Ігор Семенчев-старший (він має іще одного сина – Ігоря) має безпосередній стосунок:

  • ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО “РЕДАКЦІЯ ГАЗЕТИ “РІДНЕ МІСТО – ХЕРСОН” (засновник). За цією ж адресою діє і однойменна політична партія, яку раніше очолював Ігор Григорович, проте з 05.08.2010 року керівником є інша особа.
  • ХЕРСОНСЬКА МІСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ВІТЧИЗНА” (керівник і підписант).

Отже, вся родина Семенчевих живе на доходи Ігоря Григоровича у вигляді зарплатні у КП «Гарантія» та пенсію його дружини. Незначну суму доходів склали кошти від відчуження (1722,00 грн.).

3. Єгор Устинов: автівки-привиди та мопед невідомого року випуску

Як не парадоксально, але Єгор Устинов, чиї попередні деклараційні повідомлення були доволі суперечливими, за підсумками декларування депутатами-«заробітчанами» у 2016 році, все ж таки один із найбільш скромних. Але «призове» третє місце йому дісталось не через скромність – скоріше, через забудькуватість.

З 05.04.2016 року Єгор Устинов керує МКП «Херсонелектротранс», щоправда, виконує обов’язки. На офіційному сайті Херсонської міської ради зазначено «до призначення керівника підприємства». Призначення затягнулось вже майже на два роки.

До того, як очолити комунальне підприємство, Єгор Олександрович вочевидь мав дохід від викладацької діяльності – саме посаду доцента кафедри ХНТУ він зазначив перед виборами. Це підтверджує і декларація, де зазначено, що в 2016-му році Єгор Олександрович отримав 11 277,00 грн. заробітної плати за сумісництвом і 98 626,00 грн. – за основним місцем роботи. Вочевидь, родина Устинових (окрім Єгора Олександровича, іще його дружина, син і донька) весь 2016-й рік жили на ці кошти, адже більше офіційно в родині Устинових ніхто не працює. Іще у Єгора Олександровича накопичилось 20 тис. дол. США готівки.

Проживає родина у квартирі Тетяни Устинової – дружини Єгора Олександровича (право власності набуте у 2013 році). Їй також належить і мопед YAMAHA CS JOG RR 50 2008 року випуску. У відкритих даних є декларація Єгора Устинова за 2011-й рік, де  можна виявити невідповідність даних за мопедом: у 2011-му році було зазначено 2007-й рік випуску. Власницею мопеду, якщо вірити декларації, пані Тетяна стала у день народження свого чоловіка – 21 грудня 2010 року. Романтично…

Колеги з інших видань повідомили, що пересувається Єгор Устинов на KIA «Sorrento», а його дружина – на «Peugeot». На жаль, декларації за 2015-й рік віднайти не вдалось, проте в мережі є частина декларації 2012 року, де так само повідомлялось про незрозуміле походження автівки, за кермом якої часто бачили Єгора Устинова. Автівок у родини немає ані у 2011-му, ані у 2016-му роках.

Варто зазначити, що дохід родини Устинових значно скоротився у 2016-му порівняно із 2012-м: тоді Єгор Олександрович продав цінне майно за 279755,00 грн., що зумовило той факт, що його дохід склав 325 526,72 грн.: втричі більше, ніж у 2016-му. Проданим цінним майном могла бути земельна ділянка, зазначена у декларації 2011 року (1006 кв. м): в декларації за 2016-й її немає.

Цікавим є той факт, що Єгор Олександрович в якості місця реєстрації декларує місто Київ. Вочевидь, має право проживати за місцем реєстрації, отже, має це місце задекларувати.

Також зазначимо і той факт, що в лютому 2017 року Єгор Олександрович заявив про викрадення авто марки «Пежо», отже, фактично підтвердив його існування. Подивимось, як це буде корелюватись із декларацією за 2017 рік.

2. Ігор Токарев: знайдена насосна станція і 30 тис. доларів готівкою

Ігоря Токарева було обрано до Херсонської міської ради від ПП «Об’єднання «Самопоміч». Проте після низки голосувань, які суперечили передвиборчій компанії, він потрапив до п’ятірки депутатів «Самопомочі», яких виборці намагались відкликати. Проте законодавчі колізії не дозволили цього зробити.

Ігор Миколайович потрапив до складу депутатів тимчасово безробітним. Принаймні так було зазначено на період виборів. Варто зазначити, що ПП «Об’єднання «Самопоміч» – одна із небагатьох політичних сил, яка розмістила у відкритому доступі декларації обраних депутатами осіб за 2014 та 2015 рік. Отже, можемо порівнювати. До речі, на сайті зазначено його посаду як заступника директора ТОВ «Фаворит Найс». Де шукати правду? Якщо звернутись до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та youcontrol.com.ua, то можна віднайти, що компанія із подібною назвою лише одна: має код за ЄДРПОУ 37517254 і зареєстрована за адресою: 73000, Херсонська обл., місто Херсон, Суворовський район, ВУЛИЦЯ ПОКРИШЕВА, будинок 53, корпус 2, квартира 69. Щоправда, про участь у підприємстві пана Токарєва – ані пари з вуст.

Доволі швидко Ігор Миколайович опиняється у КП «Херсонміськсвітло», а згодом – стає заступником директора КП «Херсонкомунтранссервіс». Проте останнє сталось у 2017-му році, отже, декларацію за 2016-й пан Токарев заповнював ще в якості ревізора з транспорту на цьому підприємстві: кар’єра у міськсвітлі стрімко понеслась у бік автотранспортного підприємства.

Усі три роки (2014 – 2016 рр.) Ігор Миколайович декларує в якості членів родини мати і рідного брата. Проживають, судячи з усього, вони разом в одній квартирі. Все б нічого, але у 2016-му році «спливає» будівля насосної станції у Бериславському районі Херсонської області, яка належить пану Токареву з 2012-го року (якщо, звісно, вірити декларації), проте ані в 2014-му, ані в 2015-му її не було показано.

Не довіряє пан Токарев банківським установами: протягом 2014 – 2015 рр. він не показує банківських вкладів та заощаджень, а у 2016-му відображає 30 тис. доларів та 80 тис. грн.. готівки. Якщо аналізувати рівень доходів родини, то мабуть усе життя вся родина збирала ці кошти пану Ігорю – не інакше.

1. Подлєсний Аркадій Васильович: більше декларацій – всіляких та різних

Безперечно, пальма першості у дивному декларуванні депутатів-«заробітчан» Херсонської міської ради дістається в нашому рейтингу Аркадію Подлєсному. Перше місце пану Аркадію дісталось зовсім не через порушену проти нього за кримінальну справу: йому ж не дали суттєво збагатитись. Перше місце – це цілий набір недоліків декларування.

Депутатське крісло Аркадій Подлєсний посів начальником управління комерційної діяльності, маркетингу, інвестицій та охорони праці Херсонської облспоживспілки. Проте дуже швидко крісло змінив і став радником з виконанням функцій заступника міського голови Херсона. Як уже зазначалось, на сайті політичної сили, від якої було обрано Аркадія Васильовича, є його декларації за 2014 та 2015 роки. Отже, є можливість порівняти. У випадку з паном Аркадієм є, що порівнювати. Наприклад, декларація за 2015-й рік, розміщена на сайті ПП «Об’єднання «Самопоміч» та подана Аркадієм Подлєсним перед обійманням посади радника міського голови, відрізняються одна від іншої. Хоча період подання один і той самий: 2015-й рік, а різниця між поданням – два місяці (березень та травень 2016-го). Для порівняння – таблиця-витяг з декларацій Аркадія Подлєсного 2014 – 2016 рр.:

Розділ декларації20142015 за даними сайту samopomich.ua2015 за даними офіційного сайту Херсонської міської ради2016Загальна сума доходу А.Подлєсного52331,7362917,8174226,6352485,00Членів родини18920,0018920,0012386,505443,00Автомобілі легковіHonda Accord 2005 р.Honda Accord 2005 р.Honda Accord 2005 р.–Квартира––Об’єкт площею 52 кв. м–Грошові активи А.Подлєсного–––30000,00 (готівка)Дружини Юлії Подлесної–––24500,00 грн., 80 дол. США та 100 євро (готівка)

Цікава картина вимальовується за деклараціями Аркадія Подлєсного. Мало того, що кудись зникли автівка та квартира, так іще й декларації за 2015-й рік, подані до різних інстанцій, суттєво відрізняються. Хоча різниця у датах подання – всього два місяці. Може це збіг, але за даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно Подлєсній Марині Василівні належить 100% власності квартири загальною площею 52,88 кв. м. Купила вона її 30.04.2015 р. Про яку саме квартиру йдеться у декларації депутата, невідомо – може це саме вона. Але питань від цього менше не стає.

Дуже зворушливо знизився рівень доходів родини Подлєсних: у 2015-му наявно було більше, аніж у 2014-му чи 2016-му. Вочевидь, вплинула неприємна історія зі спробою хабарництва. Проте наразі, хоч Аркадій Васильович і відсторонений від виконання обов’язків, він продовжує відвідувати засідання депутатських комісій та пленарних засідань сесій міської ради. Як йому вдається гідно жити під час слідства, покаже декларування за 2017-й рік.

Наостанок

Найбільш цікавим, вочевидь, стане декларування доходів депутатів за 2017-й рік. Більшість доходів немає з чим порівнювати. Маючи ж статки херсонських депутатів-«заробітчан» принаймні за 2 останніх роки, можна порівнювати і віднайти іще більше «дивних» збігів. А може й нових «заробітчан»…..

Під час підготовки статті було використано інформацію з відкритих джерел даних: youcontrol.com.ua, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Єдиного державного реєстру декларацій, Єдиного державного реєстру  юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Є-data.

Автор: Євгенія Вірлич