Херсонський гідрометцентр розповів про погоду впродовж першої декади жовтня

2 года назад 0

Херсонський обласний центр з гідрометеорології на сторінці у соціальній мережі Facebook повідомив про погоду в нашому регіоні впродовж першої декади поточного місяця.

"Погода більшої частини першої декади жовтня на Херсонщині визначалась циклонічною активністю. Місцями вдень 5 жовтня, на більшій частині території області вдень 7 жовтня випали значні дощі, місцями відмічались грози, посилювався вітер до 17 м/с. В тиловій частині циклонів відбулось зниження температури повітря. 7-9 жовтня на ґрунті та місцями у повітрі спостерігались заморозки.

Середня декадна температура повітря становила +11,8-14,2°, що в межах кліматичної норми (1961-1990 рр.). 7-8 жовтня середньодобові показники знижувались до 3,9-9,3°, що більш відповідає температурному режиму початку листопада.
Максимальна температура повітря підвищувалась до +23-26°, на південному сході області до +28-29°.

Мінімальна температура повітря знижувалась у приморських та прибережних районах області до 1-3° тепла, на решті території області до 0-2° морозу.
Кількість опадів склала у Приазов’ї 4-6 мм (40-70% декадної норми), у південно-східній частині області 21-23 мм (212-294% декадної норми), у центральних та північних районах області випало 34-46 мм (343-461% декадної норми), на заході та південному заході 56-59 мм (561-734% декадної норми).

Дощі, які проходили протягом періоду, зупинили ґрунтову посуху, яка тривала на більшій частині території області з серпня місяця. Зволоження ґрунту підвищилось до доброго та достатнього рівнів, що позитивно вплинуло на початковий розвиток озимини. Але на окремих площах південного сходу та півночі області вологозапаси залишались незадовільними та недостатніми", — вказано на сторінці гідрометцентру.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.