Херсонським поліцейським розказали про порядок інформування Регіонального центру про затримання осіб

6 лет назад 0

Хто є суб’єктами подання інформації про затримання осіб? Які види затримань передбачають інформування регіональних центрів? Протягом якого часу необхідно інформувати регіональні центри про затримання? На ці та інші питання відповіла начальник відділу Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко в ході лекцій для особового складу Головного управління Національної поліції в Херсонській області та працівників територіальних підрозділів ГУНП в Херсонській області.

Спікер пояснила правоохоронцям порядок інформування Регіонального центру про випадки затримання, адміністративного арешту або застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, посилаючись на постанову Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року №1363.

Слід сказати, що система з надання безоплатної вторинної правової допомоги побудована так, що в усіх областях у цілодобовому режимі працюють центри з надання БВПД. Службові особи, які здійснюють затримання, зобов'язані негайно інформувати центри БВПД про кожен випадок затримання – чи адміністративного чи за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення. Після цього Регіональний центр протягом двох годин забезпечує прибуття адвоката до затриманого.

В ході лекції на конкретних прикладах був змодельований порядок дій працівників поліції з інформування РЦ про затримання. Крім того, присутні отримали розроблений Оленою Іпатенко буклет з алгоритмом дій правоохоронців про випадки затримання осіб.

Окрему увагу фахівець Регіонального центру приділила просвітницькому проекту «Я МАЮ ПРАВО», який охоплює всю Україну і триває під гаслом «Знаю! Дію! Захищаю!». Нагадавши, що 2018 рік оголошено в Україні Роком реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО», Олена Іпатенко вручила поліцейським інформаційні буклети.

Відділ комунікацій Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області