Херсонському сільгоспвиробнику зловживання ПДВ — пільгою коштувало 6,8 млн.гривень

7 лет назад 0

Аграрники на Херсонщині знають: продаючи власно вирощені культури, вони не сплачують ПДВ, а перераховують його на спецрахунок. У подальшому накопичені кошти можна використати на закупівлю розсади, пального тощо. В цьому суть застосування сільгоспвиробниками пільги з ПДВ.

Аби примножити свій спецрахунок, херсонський сільгоспвиробник намагався неправомірно скористатись податковою пільгою з ПДВ, і тим самим ухилитися від сплати податків до бюджету.

Аграрій задекларував реалізацію сільгосппродукції власного виробництва в обсягах значно більших, ніж міг реально виробити на власних потужностях (земельні ділянки, трудові та технічні ресурси).

Під час документальної перевірки ревізорами Головного управління ДФС у Херсонській області встановлені розбіжності між кількістю висадженої розсади за актами списання та кількістю площ земельних ділянок, наявних у підприємства. Фіскали прийшли до висновку про реалізацію позивачем продукції не власного виробництва, а отже неправомірне застосування пільги та донарахували сільгоспвиробнику до сплати в бюджет ПДВ і податку на прибуток на загальну суму 6,8 млн.гривень.

Звісно, ці суми не припали до вподоби власнику господарства. Підприємство звернулося до суду з позовом про скасування податкових повідомлень — рішень. На відміну від позивача, суд чітко керувався вимогами законодавства та підтримав позицію працівників Головного управління ДФС в області. Податкові повідомлення — рішення на 6,8 млн.грн. визнав законними та обґрунтованими.

Про це повідомляє головне управління ДФС у Херсонській області