Ядерна загроза, часткова мобілізація в рф та «референдуми». Що сказав путін

1 год назад 0

Президент росії володимир путін оголосив про проведення часткової мобілізації в росії.  У зверненні він повідомив, що указ вже підписаний і мобілізація починається 21 вересня.

Про це путін сказав у відеозверненні, повідомляє Суспільне.

"Призову на військову службу підлягатимуть лише громадяни, які зараз перебувають у запасі і насамперед ті, хто проходив службу в лавах збройних сил рф, має певні військово-облікові спеціальності та відповідний досвід. Покликані на військову службу перед відправкою в частини обов'язково проходитимуть додаткову військову підготовку з урахуванням досвіду спеціальної військової операції", — сказав російський президент.

Він розповів, що мобілізовані особи, які беруть участь у спецоперації, отримають виплати та статус військовослужбовців, які проходять службу за контрактом.

Про "референдуми" на тимчасово окупованих територіях України

путін також заявив, що рф "підтримає рішення жителів Донбасу, Херсонщини і Запорізької області" на проведення так званих референдумів, які мають відбутися на цих тимчасово окупованих територіях.

"Ми зробимо все, щоб були безпечні умови для проведення "референдумів", рішення жителів ми підтримаємо", — сказав він.

Ядерна зброя

Окрім повідомлення про початок мобілізації, путін також заявив, що країни Заходу влаштували "ядерний шантаж" росії, відтак при загрозі територіальній цілісності вона готова "використати всі наявні в себе засоби".

"Захід перейшов будь-яку межу, безвідповідальні політики говорять про постачання наступального озброєння Україні, технікою завдаються удари по росії. У хід із боку Заходу пішов ядерний шантаж. При загрозі своєї територіальної цілісності росія використає всі наявні засоби, це не блеф. Роза вітрів може розвернутися в їхній бік", — підсумував путін.