Як Херсонщина допомагає вимушеним переселенцям

5 лет назад 0

«КримSOS» — громадська організація, яка була заснована в 2014 році, як сторінка на facebook. Метою створення організації є бажання донести до міжнародної спільноти та мешканців України, як насправді розгортаються події в окупованому Криму. Коли перші люди почали покидати півострів, паблік в соціальній мережі перетворився на платформу для взаємодопомоги переселенцям. Наразі організація охоплює 17 областей, з центрами надання допомоги у п‘яти містах України – Києві, Львові, Херсоні, Полтаві та у Запоріжжі.

«З 2014 року ми працюємо з громадянами, які вимушені були переїхати на материкову частину України з Криму. З початком військових подій на Сході ми почали допомагати і переселенцям з зони АТО. Основний напрямок нашої діяльності це надання правової допомоги вимушеним переселенцям», — говорить координатор Херсонського офісу ГО «КримSOS» Олексій Тільненко.

Станом на сьогоднішній день, у Херсонській області проживає 13 тис. внутрішньо переселених осіб, 1,5 тисячі з яких — переселенці з Криму. Організація працює з цими людьми аби ті не почували себе «відірваними від реальності», оскільки у зв‘язку з переїздом, були порушені усі соціальні зв‘язки, втратився зв'язок із друзями та знайомими. Вимушеним переселенцям волонтери надають первинну правову та психологічну допомога, щоб людина скоріше адаптувалася у суспільстві.

«Якщо говорити про фінансування, то не з міських, обласних, державних бюджетів ми не фінансувалися. Організація існує лише за рахунок благодійних внесків та фінансування міжнародних партнерів»,- додав Олексій.

Автор: Антон Костюк