Як закладам охорони здоров’я працювати з НСЗУ, навчали на семінарі

4 года назад 0

26 вересня заступник голови Херсонської обласної ради Оксана Рукавішнікова та керівники обласних закладів охорони здоров’я взяли участь у семінарі з питань підготовки до укладення договору з НСЗУ в рамках впровадження програми медичний гарантій з 2020 року, який проходив у Одесі.

Захід організовано для керівників закладів охорони здоров’я, які надають спеціалізовану медичну допомогу. Перед присутніми виступили Олег Петренко, Голова НСЗУ, Альона Горошко, Директорка Департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів та провідні експерти МОЗ та НСЗУ, Проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».

Як зазначалося на семінарі, відповідно до положень Закону України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” з 2020 року в Україні запроваджується програма медичних гарантій. У межах програми медичних гарантій буде визначено обсяг медичних послуг та лікарських засобів, які гарантуються населенню та оплачуються з державного бюджету на основі єдиних тарифів.

Програма медичних гарантій буде існувати як єдина бюджетна програма для оплати всіх медичних послуг та лікарських засобів, передбачених ст. 4 Закону за відповідними напрямами. З її впровадженням змінюється механізм фінансування медичного обслуговування населення: замість медичної субвенції за рахунок якої відбувалося утримання закладів охорони здоров’я, в межах програми медичних гарантій буде оплачуватися медичне обслуговування пацієнтів за договорами про медичне обслуговування населення з Національною службою здоров’я України, базуючись на принципі “гроші йдуть за пацієнтом”.

– Корисний та потрібний захід в умовах реформування системи охорони здоров’я. Зараз триває перехід наших комунальних закладів охорони здоров’я у комунальні неприбуткові підприємства (КНП), тому керівникам, головним лікарям важливо отримати практичні поради та настанови від розробників реформи. У 2020 році заклади стають підприємствами, які самостійно будуть господарювати, вирішувати, як витрачати кошти, отримані від НСЗУ та з інших джерел. Це нові можливості, але й велика відповідальність. Тому вкрай важливо ретельно готуватись до нових умов й, звичайно, вчитися , – вважає заступник голови Херсонської обласної ради Оксана Рукавішнікова.

Крім теоретичної частини, учасники мали змогу попрацювати у групах над практичною вправою «Визначення пакетів послуг та стратегічний розвиток лікарні».

Кожен головний лікар отримав на семінарі посібник «Дороговказ-2020: як бути ефективним медичним підприємством».