Жителі Херсонщини добровільно здали в поліцію 207 одиниць зброї та 1300 штук боєприпасів

6 лет назад 0

З початку проведення місячника добровільної здачі зброї жителі області здали 207 одиниць зброї. Це нарізної армійських зразків, нарізної мисливської, 169 одиниць гладкоствольної мисливської, 30 одиниць холодної зброї, саморобної та іншої. Здано 1300 штук боєприпасів та 27 спецзасобів (пістолетів, револьверів). Про це повідомля відділ комунікації поліції Херсонської області.

Житель Бериславського району повідомив поліцейським, що в полі виявив артилерійський снаряд часів Другої світової війни, який не становив загрози для жителів найближчого села. Житель Білозерського району добровільно здав мисливську гладкоствольну рушницю, яку він знайшов на горищі під час проведення ремонту в будинку, який дістався йому у спадок від діда. Житель Високопільського району здав у поліцію два мисливські ножі, які він знайшов у лісосмузі. Мешканець Чаплинського району здав рушницю та 24 набої, які він знайшов під час сільськогосподарських робіт у виноградниках. Херсонець здав мисливську гладкоствольну рушницю, яку йому 20 років тому подарував товариш. Житель Верхньорогачицького району здав пістолет ТТ часів Другої світової війни, який він знайшов у лісосмузі під час польових робіт.

Поліція нагадує, що місячник добровільної здачі зброї триватиме до кінця жовтня і проводиться з метою виведення зброї, боєприпасів, вибухівки та спеціальних засобів з незаконного обігу.

Максимальне покарання за незаконне володіння зброєю – позбавлення волі строком від 3 до 7 років. Якщо упродовж жовтня громадяни добровільно здадуть зброю і боєприпаси, які зберігаються у них незаконно, то вони звільняються від кримінальної відповідальності. Після оформлення відповідних документів громадяни мають можливість зареєструвати цю зброю в особисту власність і використовувати її на законних підставах. Для цього необхідно звернутися до відділів та відділень поліції за місцем проживання, де працівники дозвільної системи нададуть кваліфіковану консультацію та допоможуть у легалізації зброї.