Лавреньовка запропонувала новий погляд на комікси і вуличне мистецтво

5 лет назад 0

Працівники відділу абонемента Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова підготували та провели для учнів 8-х класів Антонівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 21 Херсонської міської ради літературну гойдалку «Комікс – зрима література чи застигла картинка».

Прослухавши розповідь бібліотекаря, учні дізналися про історію виникнення та створення коміксів, про те, що вони мають безліч жанрів, зачіпають різну тематику та адресовані читачам різних вікових категорій. А також переглянули відеотрейлери до коміксів про найпопулярніших героїв компанії «Марвел»: Супермена, Людину-Павука, Тора, Халка, Людей Ікс та ін.

Із зацікавленістю діти поринули у серію коміксів «Джеронімо Стілтон», сучасних дитячих книжок, події в яких пов’язані з такими історичними постатями, як Христофор Колумб, Марко Поло, Леонардо да Вінчі, та визначними спорудами – Сфінксом, Колізеєм тощо.

Не оминули увагою й українські комікси. Серія «Класні комікси» доводить, що шкільна програма може і повинна бути цікавою. Комікс за мотивами повісті Івана Франка «Захар Беркут» справді класний, адже його можна із задоволенням читати всім класом. Веселі ілюстрації та влучні репліки здатні зацікавити і спонукати до прочитання твору в повному обсязі.

Тож, комікси не втрачають своєї популярності і в наші дні набувають нових напрямів. Наприкінці заходу школярі виявили бажання зробити фото в образі свого улюбленого героя коміксу.

Інший маршрут Тижня молодіжної книги цього дня проліг до Херсонського вищого професійного училища ресторанного господарства. Бібліотекарі познайомили його учнів із сучасним мистецтвом вулиць – стріт-артом, який нині переживає сплеск і стрімко розвивається, в тому числі, і в нашій країні. Вони звернули увагу молоді на вигляд наших міст і будинків: якщо раніше міста «прикрашали» хаотичні написи, зліплені на швидку руку, то зараз все частіше можна побачити величні мурали, які розповідають дивовижні історії про життя і культуру суспільства.

Учні здійснили відеомандрівку вулицями Києва, милуючись красою більш ніж 80-ти муралів, адже завдяки майстерності художників непоказні будинки перетворились на затишні, престижні райони, які приваблюють тисячі туристів і стали гордістю киян. Згадали і перші зразки вуличного мистецтва в нашому місті та зробили втішний висновок, що стріт-арт – це потужний інструмент соціальних змін, а міста стали для нього повноцінними полотнами, які радують погляд і є предметом гордості.

Підсумком заходу стала інтерактивна вікторина, створена фахівцями Херсонської бібліотека для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова за допомогою онлайн-сервісу Kahoot.