Литва хоче передати українській енергосистемі запчастини зі своїх закритих ТЕС

2 месяца назад 0

Литва планує розібрати свої закриті ТЕС та надати запчастини для відновлення української енергосистеми.

Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко в ефірі національного телемарафону «Єдині новини», передає інтернет-видання ua.news.

«Мав розмову з міністром енергетики Литви. Вони взагалі запропонували використати їх станції теплові, які закриті. Використати їх як донорів, тобто можливість розібрати і отримати ті запчастини, які нам потрібні», – розповів Галущенко.

Він сказав, що технічну допомогу надає багато інших країн додавши, що «таких прикладів багато». Галущенко уточнив, що кращим захистом для енергосистеми є надійні системи протиповітряної оборони.

За словами премʼєр-міністра України Дениса Шмигаля, протягом останніх тижнів Росія знищила 80% теплоелектроцентралей України. За останні тижні росіяни знищили понад шість гігават потужностей української енергомережі.

Він додав, що в Естонії є старе обладнання радянського типу. І Україні б дуже допомогло, якби були запчастини, щоб відновлювати постраждалі блоки електростанцій і повертати в дію частину енергетичних потужностей.

Уся критична енергетична інфраструктура Харкова практично зруйнована. На відновлення Харкова після атак окупантів потрібно вже понад $10 млрд.

Нещодавно бюджетний комітет Верховної Ради погодив виділення на захист енергетичної критичної інфраструктури 4,5 млрд гривень.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.