Литва, Латвія, Естонія та Польща жорстко обмежать в’їзд російських туристів

1 год назад 0

Обмеження на в’їзд для громадян росії з шенгенськими туристичними візами почнуть діяти з 19 вересня. І не зважатимуть, яка країна ці візи видала.

Про це на пресконференції сьогодні, 8 вересня, повідомила  прем’єр-міністерка Естонії  Кая Каллас ERR.

«Разом із Латвією, Литвою та Польщею ми хочемо суттєво обмежити в’їзд громадян Росії, метою яких є туризм. Сьогодні  разом із прем’єр-міністрами Латвії, Литви та Польщі зробимо заяву з цього приводу. Ми вже оцінили це як необхідне», — заявила Кая Каллас.

Вона зауважила, що обмеження мають передбачати винятки для тих, хто відвідує членів сім'ї, дисидентів та власників посвідок на проживання. Вона також  зазначила, що оскільки авіасполучення  призупинили внаслідок санкцій  проти росії, на прикордонні з нею країни лягло дуже велике навантаження. А глава МЗС Естонії Урмас Рейнсалу  повідомив, що балтійська країна закриє в’їзд для російських туристів з 19 вересня.

«Естонія має політичну волю, яку ми реалізуємо у правовому полі. У ніч з 18 на 19 вересня почне діяти заборона на в'їзд до Естонії через шенгенський зовнішній кордон для громадян рф незалежно від того, яка країна видала шенгенську візу», – сказав міністр закордонних справ.

Глава МЗС Латвії у свою чергу напередодні повідомив, що Литва, Латвія та Естонія домовились суттєво обмежити в’їзд росіян, у яких є чинні шенгенські візи.