На Херсонщині почала достигати перша полуниця відкритого ґрунту

2 года назад 0

У Фермерському господарстві «Сапераві», що в селі Гладківка на Херсонщині почали достигати перші ягоди полуниці відкритого ґрунту, а за два тижні почнеться масовий збір.

Про це повідомляє Український проект бізнесрозвитку плодоовочівництва (UHBDP).

«Цього року під суницею садовою 4,5 га відкритого ґрунту, вже з’явилися перші ягоди, а за 2 тижні почнеться масовий збір», – розповів Ігор Жданюк, керівник ФГ «Сапераві».

Він розповів, що його сім’я багато років займалася вирощуванням полуниці. Але після того, як у 2014 році закрилися звичні ринки збуту, фермер став перед викликом: треба було терміново шукати нові ринки.

Ігор Жданюк об’їздив усю Білорусь і уклав там контракти, за якими успішно працює.

«Для того, щоб вижити, нам довелося побудувати холодильні та морозильні камери. Ми не боїмося, що наша продукція пропаде. Ми її охолоджуємо, заморожуємо. Готуємо до продажу на інші ринки», – сказав Ігор Жданюк.

Для роботи за контрактами власної продукції не вистачало. ФГ «Сапераві» почало співпрацювати з 20-ма дрібними виробниками зі свого та сусідніх сіл і формувати крупні партії для експорту в свіжому та замороженому виді.

Ягоди фермер закуповує за цінами, на 5-10% вищими, ніж, та, що складається на найбільшому гуртовому ринку півдня України «Неждана» в селі Великі Копані на Херсонщині.

Загальний обсяг продажів свіжої та мороженої продукції у 2018 році склав 400 тонн – близько 9 млн грн.

У 2019 році фермерське господарство отримало грант від Українського проєкту бізнесрозвитку плодоовочівництва та придбало барботажну мийку. Завдяки механізованій доробці ягоди покращилась якість продукції, а обсяг відходів знизився майже до нуля. Продуктивність миття зросла з 2 до 5 тонн полуниці за зміну.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.