На Херсонщині вирощують севрюгу: ця риба майже перестала зустрічатися у природі

2 месяца назад 0

Рідкісну для низин Дніпра рибу вирощують на Дніпровському осетровому заводі під Херсоном. Розводити севрюгу штучно вирішили тому, що вона майже перестала зустрічатися у період нересту у природі, розказав нам директор заводу. Цього року випустили 52 тисячі малька від першого власного маточного поголів’я.

Малька севрюги розводять у спеціальних басейнах, а потім випускають у річку, розповідає Віталій Плугатарьов, директор Дніпровського осетрового заводу.

"Цього року вперше було випущено 52 тис. малька севрюги. Ми — єдине державне підприємство, де є маточне поголів’я такого рідкісного виду осетрових як севрюга", — каже директор осетрового заводу.

У басейні – 2 000 рибин. Їх залишили для розведення свого маточного поголів’я. Зараз вона важить — 2 г. Її виростять до 3 г і потім вона буде пересаджена до трудових дільниць. Годуватимуть молоду севрюгу мілкою рибкою, мотилем.

Севрюга – вид осетрових, водиться у басейнах Чорного та Азовського морів. За словами, Володимира Корнієнка, доцента кафедри біоресурсів та аквакультури Херсонського державного аграрно – економічного університету, вирощувати цю рибу досить складно.

"Цей вид є типовим для Херсонської області. Він — аборигенний вид. Для розведення він має достатньо проблем і дуже складний. Якщо інші види, наприклад російська стерлядь, більш пластична, то севрюга більш складна. Вона не дуже звикає до рук. Вона дикувата. Її тяжко вирощувати й відтворювати", — говорить Володимир Корнієнко.

За словами науковця, у дикій природі виживає близько чверті випущеної риби.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.