На Херсонщині вшанували пам’ять захисників України

3 года назад 0

На головній площі області – сухі соняхи. Це соняхи пам’яті про страшні події, нагадування шляху, який пройшли українські військові під час виходу з Іловайського котла. Стенди зі світлинами херсонців, які загинули в Іловайському котлі, викликають сльози на очах…

Рідні загиблих Героїв, представники обласної влади, волонтери, небайдужі жителі Херсону взяли участь у заході до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Учасники заходу згадали кожного Героя поіменно, вшанували пам’ять наших захисників хвилиною мовчання й помолилися за Україну.

Проникливі слова поезій Героя Романа Набєгова, який віддав своє життя за Україну, знайшли відлуння в серці кожного присутнього. Не менш хвилюючими були виступи рідних загиблих воїнів, а також волонтерів.

Присутній на заході перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Шибаєв наголосив, що саме цього дня в Іловайському котлі загинуло найбільше бійців за весь час війни на Донбасі: «За офіційними даними, навколо Іловайська і в самому місті загинули 366 українських бійців, близько 450 отримали поранення, 300 потрапили в полон, 84 досі вважаються зниклими безвісти. Молитвою, добрим словом, згадаймо героїв, які боролися і віддали життя за долю України і наше майбутнє. Вічна пам’ять! Слава Героям!». 

Також Андрій Шибаєв вручив волонтерам медалі "За сприяння Збройним Силам України". Так, за активну благодійну, волонтерську діяльність, значний особистий внесок у справу розвитку Збройних Сил України, плідну співпрацю з Міністерством оборони України та з нагоди Дня пам’яті захисників України медалями відзначили: 

  • ГЕРАСИМЕНКО Оксану Вікторівну – волонтера громадської організації «Центр допомоги учасникам бойових дій на Сході України»;
  • КУРАЯН Ігоря Амбарцумовича – приватного підприємця, волонтера;
  • ПУНГІНА Віктора Олександровича – голову фермерського господарства «Восход»;
  • СИДОРЕНКА Сергія Вікторовича – директора товариства з обмеженою відповідальністю «ВІО-ФАРМ»;
  • СОКОЛОВСЬКУ Галину Миколаївну – волонтера;

З тендітних вогників свічок учасники заходу виклали на площі тризуб – символом віри, сили та незалежності. На знак вшанування полеглих Героїв присутні поклали квіти до їхніх світлин.