На звільнених територіях Херсонщини розслідують сексуальні злочини

1 год назад 0

Міністерство внутрішніх справ відкрило 43 кримінальні провадження за фактами сексуальних злочинів на тимчасово окупованих росіянами територіях України.

Про це повідомила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко під час брифінгу в Military Media Center, що відбувся 27 жовтня.

"У деяких провадженнях, справді, є кілька фактів, кілька епізодів, декілька постраждалих або навіть декілька злочинців", — зазначила вона.

За словами Павліченко виявити такі злочини дуже складно. Постраждалі не завжди готові про це говорити, а правоохоронці до цього не змушують.

"Коли такі факти стають відомі, правоохоронні органи починають їх розслідувати. Ми робимо все для того, аби постраждалі отримували комплексну допомогу, а винні були покарані", — каже заступниця міністра.

Для виявлення, фіксації та розслідування сексуальних злочинів проти мирного населення на деокупованих територіях запустили роботу спеціалізованих груп поліціянтів.

До цих груп належать фахівці-поліціянти, які раніше працювали з виявленням та документуванням домашнього насильства, ювенальні поліціянти, слідчі, прокурори та психологи.

Такі групи вже працюють на деокупованих територіях Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської, Донецької та Херсонської областей.