Не зважаючи на рекордний врожай рівень запасів пшениці харчових сортів на Україні може становити загрозу продовольчій безпеці 

1 месяц назад 0

Україна буде змушена імпортувати пшеницю з-за кордону, попри те що вітчизняні аграрії цього року зібрали рекордний врожай, заявив під час пресконфренції директор ГС «Борошномели України» Родіон Рибчинський.

директор ГС «Борошномели України» Родіон Рибчинський.

Це обумовлює дещо сюрреалістичну картину в портах України. Ще недавно зерно, ударними темпами вантажили на судна і звітували рекордних відвантаженнях, і ось настає час рекордних розвантажень. Чудернцкі справи, але все «як завжди».

За словами експерта, відсутність державної стратегії у сфері регуляції обсягів експорту зерна за кордон призвела до того, що більша частина вітчизняної пшениці 1-3 сортів вже вивезена за кордон.

Рибчинський прогнозує, що вже у січні вітчизняні галузі, пов’язані з переробкою пшениці та борошна, неодмінно стикнуться з нестачею сировини для виробництва. Через це, ймовірно, Україні доведеться закуповувати пшеницю в інших країнах.

Експерт також нагадав, що в України вже є досвід придбання пшениці за кордоном. Раніше наша держава закуповувала її у Білорусі. Однак, оскільки тепер стосунки між державами погіршилися, співпраця з цим ринком малоймовірна.

Рибчинський додав, що Україна «зі зрозумілих причин» не імпортуватиме зерно з Росії, а у Казахстані, наприклад, цього року взагалі неврожай пшениці. Через це доведеться шукати пропозицію в інших країнах, які розташовані від України на більшій відстані, тому, ймовірно, встановлюватимуть на збіжжя вищу ціну.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.