Нові гелікоптери вже патрулюють український кордон

2 года назад 0

Державна прикордонна служба завершила черговий етап приймання легких багатоцільових гелікоптерів типу H125 виробництва Airbus Helicopters.

Перші гвинтокрилі машини, обладнані потужними відеокамерами, в тому числі й тепловізійними, уже здійснили вильоти для повітряного моніторингу українсько-білоруської ділянки кордону. Окрім чудових льотних характеристик моніторингове обладнання вертольотів показало спроможність зі значної відстані ефективно відстежувати обстановку, вести відеофіксацію, тощо”, — зазначили у відомстві.

У ДПСУ наголосили, що використовують Airbus H125 від початку 2020 року, але нові п’ять машин, які прибули в листопаді-грудні 2021 року, мають суттєві переваги. Вони оснащені оптико-електронною системою спостереження, яка дає змогу вести моніторинг, в тому числі у інфрачервоному режимі.

При цьому завдяки тепловізійній камері можна виявити транспортний засіб на відстані до 20 кілометрів. Є можливість не лише вести запис відео у високій якості, а й за допомогою супутникового обладнання в режимі реального часу передавати його.

Гелікоптери також облаштовані системою оповіщення з гучномовцями та спеціалізованими авіаційними прожекторами, які можуть використовуватися синхронно з системою оптико-електронного спостереження.

Джерело