Нюанси оподаткування безоплатного харчування співробітників

6 лет назад 0

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу України (далі – Кодекс), відповідно до п.п. «б» п.п. 164.2.17 ст. 164 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий таким платником як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодексу) у вигляді, зокрема харчування, безоплатно отриманого платником податку, крім випадків, визначених Кодексом для оподаткування прибутку підприємств.

Також вказаний дохід є об’єктом оподаткування військовим збором (пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу).

Окрім цього, вартість безоплатного харчування відсутня у Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців та на які не нараховується єдиний внесок, затвердженого Постановою КМУ від 22.12.2010 №1170. Отже, вартість безоплатного харчування, яке визначається як додаткове благо, є об’єктом оподаткування і ЄСВ.

Враховуючи зазначене, отриманий фізичною особою дохід, як додаткове благо у вигляді вартості безоплатного харчування, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника та оподатковується ПДФО і військовим збором на загальних підставах. При цьому, вартість наданого працівникам безоплатного харчування є базою нарахування єдиного внеску.

Прес-служба Головного управління ДФС у Херсонській області