Онлайн-зустріч Валерія Кулика з полтавчанами

4 года назад 0

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова організувала онлайн-зустріч поета, заслуженого діяча мистецтв України Валерія Кулика з читачами Полтавської централізованої бібліотечної системи. Ідея такого спілкування виникла не випадково: в родоводі Валерія Павловича Кулика є учасники турбаївського повстання, яких у ХVIII столітті примусово виселили у херсонські степи.

Полтавчанам поет презентував дві свої збірки – «Трояндове вино» та «Світло в тунелі», що номінована на здобуття Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка. Попри віртуальний характер зустрічі спілкування Валерія Кулика з шанувальниками поезії вийшло щирим і зацікавленим: він відповідав на питання, звучали вірші у виконанні автора і читачів бібліотеки.

Повернувшись до теми с.Турбаї, звідки походять його предки, Валерій Павлович представив полтавцям творчість херсонського митця – відомого художника і скульптора Ю.І.Шапка, у доробку якого є картина «Турбаївщина».

На закінчення зустрічі в обох бібліотеках прозвучала пісня херсонського композитора В.В.Другальова на слова В.П.Кулика «Україна єдина». Отак ниточки історичної пам’яті, поезії і мистецтва за допомогою сучасних технологій поєднали Херсон і Полтаву.

Модератором онлайн-спілкування була завідувач сектору соціокультурної діяльності ХОБЮ ім. Б.А.Лавреньова Юлія Майстренко.