ПАРЄ зобов’язала Україну призначити новий склад ЦВК з урахуванням інтересів усіх парламентських фракцій

6 лет назад 0

Парламентська Асамблея Ради Європи зобов’язала Україну призначити новий склад ЦВК з урахуванням інтересів всіх політичних фракцій парламенту. Відповідний пункт було включено до Резолюції ПАРЄ за ініціативою членів української делегації, народних депутатів від "Батьківщини" Сергія Власенка та Сергія Соболєва, повідомляє РБК-Україна із посиланням на прес-службу партії.

"Це одна з ключових поправок, яка утверджує демократію в Україні, яка є такою ж важливою, як і пункт, що визнає російську агресію та відповідальність РФ за анексію Криму і частини території Донбасу" , – пояснив рішення ПАРЄ Сергій Соболєв.

Рекомендація ПАРЄ про необхідність пропорційного представництва всіх фракцій українського парламенту в новому складі Центральної виборчої комісії тепер буде відстежуватися в щорічних доповідях щодо України. Під час обговорення зазначеного питання член української делегації ПАРЄ, народний депутат від "Батьківщини" Сергій Власенко звернув увагу членів ПАРЄ на незаконний, некоректний та непропорційний розподіл кандидатів до складу Центральної виборчої комісії України з боку президента України Петра Порошенка. Він зауважив, що це є недопустимим та порушує стандарти Ради Європи.

Як уточнив Власенко, після включення пункту про необхідність обрання нового демократичного пропорційного складу ЦВК "відповідна Резолюція ПАРЄ була проголосована майже одностайно, вона отримала 95 % голосів".

"Це дуже важливий момент, який дозволяє поламати сталінський принцип: "не важливо, як голосують, важливо – як рахують" , – додав Сергій Соболєв.

Як відомо, 23 січня президент України вніс до Верховної Ради подання про призначення нових членів ЦВК. У ньому немає представника "Батьківщини". У зв’язку з цим 24 січня Юлія Тимошенко звернулася до президента Петра Порошенка з вимогою включити кандидата від "Батьківщини" Андрія Євстігнєєва у подання на новий склад Центральної виборчої комісії.