Перебої зі світлом на Арабатській Стрілці списали на “аномальну спеку”

2 года назад 0

Під час курортного сезону тут обіцяють більше не влаштовувати планові відключення від електроенергії.

Аномальна спека та масове використання кондиціонерів спричинили аварійне відключення електроенергії на Арабатській Стрілці 19 липня. Про це повідомила пресслужба “Херсонобленерго”. На це ж послався голова облдержадміністрації Сергій Козир, підсумовуючи результати свого робочого візиту до Генічеська 21 липня.

“Електропостачання споживачів Арабатської Стрілки здійснюється єдиною повітряною лінією 35 кВ від підстанції “Генічеськ”. 19 липня виникло аварійне відключення силового трансформатору на підстанції 35/10 кВ “Щасливцеве”. Через аномально високу температуру повітря суттєво зросло споживання електричної енергії та потужності, через це виникло перенавантаження силового трансформатору на підстанціїї і спрацював релейний захист по його відключенню. Дві з чотирьох лінії 10 кВ, які живляться від цієї підстанції, перемкнули на живлення від резервів “Генгірка” та “Стрілкове”, що в свою чергу дозволило розвантажити силовий трансформатор на підстанції “Щасливцеве” та ввести його в роботу”, — повідомив Сергій Козир.

“Для відновлення енергопостачання та забезпечення курортним селищам стабільної напруги знадобився тривалий час”, — підкреслили в пресслужбі “Херсонобленерго”.

Постійні перебої з електроенергією у курортному регіоні в розпал сезону призвели до стихійної акції протесту: пізно ввечері 19 липня жителі Щасливцевого Генічеської громади перекривали рух транспорту на автотрасі, що проходить через їхнє село. За словами міського голови Генічеська Олександра Тулупова, цього дня тут відбувалось планове відключення електроенергії. Коли ж його поновили, сталася аварія.

Як запевнив Сергій Козир, з керівництвом “Херсонобленерго” досягнуто домовленості щодо перенесення всіх планових ремонтних робіт на електричних мережах та обладнанні на них на період після закінчення курортного сезону. Проте й це навряд чи убезпечить курортний регіон від можливих аварійних відключень.

“Якщо ситуація не вирішиться, будемо звертатися до Херсонської облради та Ради національної безпеки і оборони України”, — пообіцяв голова ХОДА.

За його словами, інвестиційною програмою “Херсонобленерго” на 2021 рік передбачені реконструкції ПС 35/10 кВ “Щасливцеве”, “Стрілкове” та “Генічеськ”. Натомість “встановлення ще одного трансформатора на підстанції “Щасливцеве” для щоразу більших потреб населення” у компанії “Херсонобленерго” анонсують лише на 2022 рік.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.