Підприємство не закрити, якщо є борг перед бюджетом

7 лет назад 0

У разі припинення діяльності підприємці повинні подати Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна» — пише Погляд.

Фізична особа-підприємець позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою, а отже і позбавляється статусу платника єдиного внеску. У разі припинення діяльності фізичні особи – підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов'язані подати самі за себе Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (пункт 8 розділу ІІІ Порядку).

За словами начальника відділу організації роботи Чернівецької ОДПІ Наталії Бальон, термін сплати зобов’язань, визначених фізичною особою – підприємцем або особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, у Звіті з позначкою «ліквідаційний», настає в день подання такого Звіту, відповідно, єдиний внесок необхідно сплатити до дати подання Звіту включно. Така фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності, в установлені строки подати контролюючому органу річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за звітний рік, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця. Контролюючий орган може призначити та провести документальну перевірку такої фізичної особи — платника податків за наявності підстав та з урахуванням строків давності, передбачених Податковим кодексом України.

Підприємцям, які планують припинити підприємницьку діяльність, слід звернутися до Центру обслуговування платників за адресою: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200-а, каб.№107, 119 для проведення звірки та забезпечення остаточних розрахунків з податків від провадження підприємницької діяльності.