Писанкарство отримало нове життя на Херсонщині

4 года назад 0

3 квітня у «Херсонській Світлиці» обласного Центру народної творчості розпочався цикл заходів до Великодня. Першою ластівкою став майстер-клас з писанкарства від майстрині Ольги Завальнюк, яка володіє старовинними техніками воскового розпису з використанням натуральних барвників та способом витравлення по темним яйцям.

На навчання приїхали 12 майстринь з Великоолександрівського, Каховського та Білозерського районів, а також Кочубеївської та Бехтерської ОТГ. Метою заходу було відродження та популяризація традиційного українського писанкарства на теренах нашої області.

Особливістю майстер-класу від Ольги Завальнюк стало виключне використання рослинних барвників – ягід і трав, бруньок і листя, корінчиків і кори дерев, пелюсток квітів. Всі рослини зібрані переважно на Херсонщині. Символіка на писанках використана за зразками графічних орнаментів давнього походження.

Учасниці навчання із захопленням долучились до давнього сакрального мистецтва і привезуть до себе в райони отримані безцінні знання та навички. Зважаючи на те, що є ще чимало охочих навчитися писанкарству, Ольга Завальнюк проведе додаткові майстер-класи 17 та 19 квітня на базі «Херсонської Світлиці» обласного Центру народної творчості (пр-т Ушакова, 16). Початок о 16:00. Кількість учасників обмежена, тому прохання зробити попередній запис за тел.: 098-610-04-96 або 095-020-35-33.