Поліція Херсонщини застерігає літніх людей – в області активізувалися шахраї, які обмінюють гроші

4 года назад 0

Останнім часом почастішали випадки, що під виглядом працівників пенсійного фонду до пенсіонерів приходять шахрайки та розповідають про неіснуючу державну програму обміну старих грошових купюр на нові. Таким чином за одну добу дві херсонки втратили усі свої заощадження, віддав аферисткам 200 тисяч гривень. Наразі поліція проводить оперативно-розшукові заходи, направлені на встановлення та затримання зловмисниць.

В «Єдиний центр 102» поліції Херсонщини зателефонувала 86-річна мешканка Дніпровського району. Пенсіонерка розповіла, що до неї в квартиру постукали двоє невідомих жінок та представились працівниками соціальної служби. Вони розповіли, що зараз проходить обмін грошей на нові купюри та запропонували жінці поміняти її заощадження. Бабуся повірила шахрайкам та обміняла 100 тисяч гривень. Лише згодом жінка з’ясувала, що отримані на обмін банкноти – сувенірні.

Цього ж дня жертвою псевдопрацівниць соцслужби стала ще й 91-річна жителька обласного центру. В неї шахрайки також обміняли свої фальшивки на 10 тисяч доларів США та 100 тисяч гривень.

За даними фактами відкриті кримінальні провадження за ст.190 «Шахрайство». Вживаються заходи по встановленню місцезнаходження зловмисниць. Їм може загрожувати обмеження волі на строк до трьох років.

Поліція Херсонщини звертається до громадян! Єдиним надійним захистом від шахраїв є ваша пильність та обачність. Попередьте про ці випадки своїх батьків, родичів, сусідів літнього віку, людей, які проживають самотньо, особливо у сільській місцевості. Зверніть їх увагу, щоб вони ні в якому разі не впускали до своїх осель незнайомців та не передавали свої кошти стороннім особам. Якщо ви зустрінетесь з такими соцпредставниками одразу поінформуйте дільничного офіцера поліції або телефонуйте за номером «102».

Відділ комунікації поліції Херсонської області