Про затвердження Змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)»

4 недели назад 0

Раніше, згідно рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) термін спостереження за особами, які контактували з пацієнтами з підтвердженою інфекцією (коронавірусною хворобою — COVID-19) складав 14 днів.

Крім цього, п.5. Постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.20 № 392 був затверджений порядок здійснення протиепідемічних заходів, пов’язаних із самоізоляцією та був визначений строк самоізоляції — 14 днів для осіб, які мали контакт із хворим на COVID-19, з урахуванням моменту контакту із хворим.

П.6. цієї Постанови також були визначені «зобов’язання щодо самоізоляції», які припинялися автоматично після закінчення строку самоізоляції».

Термін тривалості самоізоляції також чітко був визначений Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 « Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2» і який складав 14 днів з моменту контакту із хворим.

На даний час Міністерством охорони здоров’я Наказом від 08.09.2021 року № 1907 внесені Зміни до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», які раніше були затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28 березня 2020 року № 722.

Додатком 5 до цих Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» визначено:

«контактні особи, після вакцинації другою дозою вакцини яких пройшло 14 днів (при 2-дозному режимі) або 14 днів після отримання єдиної дози вакцини (при 1-дозному режимі), а також ті, хто перехворів на COVID19 протягом останніх 6 місяців (з документальним підтвердженням) за відсутності симптомів не підлягають самоізоляції.

При появі у такої особи симптомів COVID-19 вони підлягають обстеженню на визначення антигену SARS-CoV-2 з використанням швидких тестів та/або тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 методом ІФА (разі неможливості визначити антиген SARS-CoV-2 з використанням швидких тестів та/або тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 методом ІФА проводять виявлення РНК SARS-CoV-2 методом ПЛР) та самоізоляції до отримання результату обстеження.

У разі отримання позитивного результату обстеження до цих осіб вживаються всі відповідні заходи як до особи, яка відповідає визначенню випадку COVID-19; контактні особи незалежно від наявності симптомів підлягають обстеженню на 5-7 день після контакту на визначення антигену SARS-CoV-2 з використанням швидких тестів та/або тесту на визначення антигену SARSCoV-2 методом ІФА (разі неможливості визначити антиген SARS-CoV-2 з використанням швидких тестів та/або тесту на визначення антигену SARSCoV-2 методом ІФА проводять виявлення РНК SARS-CoV-2 методом ПЛР) та самоізоляції до отримання результату обстеження. У разі отримання позитивного результату до цих осіб вживаються всі відповідні заходи як до особи, яка відповідає визначенню випадку COVID-19».


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.