Процес об’єднання громад триває після схвалення нової редакції Перспективного плану

4 года назад 0

Херсонська обласна рада з 2015 року опікується впровадженням реформи децентралізації. У 2015 році був схвалений Перспективний план формування територій громад Херсонської області, який розробила Херсонська обласна державна адміністрація і який спирався на показники спроможності майбутніх ОТГ. З того моменту на Херсонщині триває процес добровільного об’єднання громад, який продовжується й зараз. Декілька разів до Перспективного плану вносилися корективи, пов’язані зі змінами топографічних назв, зміною центрів, навколо яких об’єднувалися громади, бо це відбувалося поза межами затвердженої редакції плану.

15 листопада 2019 році депутати Херсонської обласної ради схвалили остаточну редакцію Перспективного плану, в якому вся територія області 100% охоплена громадами як вже створеними, так й майбутніми. Наразі, Херсонщина, згідно плану, має налічувати 56 ОТГ, вже створені 35 громад.

— Затверджені зміни – це бачення громад щодо їх майбутнього. Депутати як представники громад всієї області ретельно працювали над тим, щоб врахувати побажання людей й одночасно створити документ, який стане підставою для формування бюджетних відносин, стратегічного бачення розвитку області. Нова редакція Перспективного плану затверджена, але процес добровільного об’єднання не зупинився після 15 листопада, хоча є бачення з боку керівництва держави про необхідність закінчення періоду добровільного об’єднання о 2020 році. Поки цього не сталося, сільські, селищні, міські ради продовжують приймати рішення про об’єднання та створення ОТГ, – каже Тетяна Гасаненко – секретар постійної депутатської комісії Херсонської обласної ради, до повноважень якої входить розгляд питань адміністративно-територіального устрою.

Як приклад, згідно нової редакції Перспективного плану, до Новокаховської ОТГ приєдналася Козацька селищна рада Бериславського району, 29 листопада були затверджені висновки щодо створення Тягинської ОТГ Бериславського району, у процесі створення Садівська ОТГ Голопристанського району.