Профспілка освітян Херсонщини звернулась з листом до Юрія Ромаскевича

2 месяца назад 0

24 липня під час прес-конференції Головний державний санітарний лікар Херсонської області Юрій Ромаскевич розповів про те, що у школах Херсонщини, де до початку навчального року 2021-2022 не будуть вакциновані 80-90 % вчителів, навчальний рік може не початися.

«Я кажу: якщо не буде 80-90% працівників закладів освіти щеплено до першого вересня, перше вересня в цих закладах не настане. Я це кажу відверто», – заявив Юрій Ромаскевич і припустив, що такі школи до вирішення проблеми проводитимуть навчальний процес у дистанційному форматі.
Херсонська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України направила лист головному санітарному лікареві Херсонської області з проханням пояснити законність такої заяви.

У листі вказано, що «Херсонська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України, в межах своїх повноважень, сприяє організації проведення вакцинації профспілкового активу, доводить інформацію з офіційних джерел з цих питань до відома членів Профспілки працівників сфери освіти, що, сподіваємось, сприятиме початку освітнього процесу в очному форматі. Вакцинація освітян свідчить про високу відповідальність освітян Херсонщини до роботи в умовах поширення коронавірусу». Однак разом з тим, освітяни впевнені, що вакцинація – це добровільна справа.

І прохають пана Ромаскевича не порушувати їхнє трудове законодавство. А саме: «Вважаємо недопустимим порушувати трудове законодавство, а саме ст. 79 КЗпП і ст. 12 Закону від 15.11.96 р. № 504/96 – ВР «Про відпустки» (далі – Закон № 504) відкликати з відпусток, попереджати про затримку початку нового навчального року, ігнорувати добровільність проведення вакцинації, до законодавчо прийнятих документів». Повний текст можна переглянути за посиланням.

Останнього слова у цій суперечці ще не було, але перше вересня не за горами. І, певно, цього разу, освітян змусять поступитися правами та свободами. Адже наразі слово медиків набагато вагоміше…


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.