Прокуратура порушила кримінальну справу за обстріли Високопільської та Кочубеївської громад, що спричинили вбивства, каліцтва та руйнування

3 недели назад 0

20:00, СьогодніПрокуратура порушила кримінальну справу за обстріли Високопільської та Кочубеївської громад, що спричинили вбивства, каліцтва та руйнування

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування у  кримінальних провадженнях за фактами порушення законів та звичаїв війни (ч.ч. 1,2  ст. 438 КК України).

Як повідомляє обласна прокуратура, за даними слідства, в період 2-3 травня 2022 року військовослужбовці країни-агресора здійснили артилерійський обстріл Високопільської та Кочубеївської громад на Херсонщині. В результаті цього загинула  мешканка села Заградіївка. За попередніми даними, щонайменше шість мирних жителів громад отримали різного характеру та ступеню тяжкості тілесні ушкодження.

Крім того, від артобстрілів пошкоджені та подекуди зруйновані приватні домоволодіння.

Вказані дії становлять пряму загрозу життю й здоров’ю мирного населення, суперечать нормам міжнародного гуманітарного права, а саме статей 51, 52 Додаткового протоколу до Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року, які прямо забороняють напади на цивільне населення та цивільні об’єкти.

Наразі у кримінальних провадженнях проводяться невідкладні слідчі (розшукові) дії, спрямовані на швидке, повне і неупереджене дослідження обставин кримінальних правопорушень.

 Досудові розслідування за вказаними фактами тривають.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.