Провідний виробник курячих яєць повідомив про економічні втрати через війну

2 года назад 0

Агрохолдинг «Авангард», один з провідних виробників яєць курячих в Україні, повідомляє про суттєві втрати виробничих потужностей внаслідок російської агресії. 

Про це повідомляє прес-служба агрохолдингу.

“Зупинені і знеструмлені ряд ключових птахофабрик, птахи залишились без харчування і приречені на вимирання, фінансові втрати на поточний момент сягають 1,5 млрд грн. Зокрема, найбільша в Європі птахофабрика „Чорнобаївська“ у Херсонській області через воєнні дії з боку РФ залишилася без можливості годувати птицю, підвозити працівників до робочих місць та вивозити готову продукцію, що загрожує вимиранням птиці та подальшою екологічною катастрофою”, — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що птахофабрика повністю знеструмлена, а виробництво повністю зупинено. Частину готової продукції і курей попри обстріли вдалося роздати місцевому населенню, але більша частина птахів гине через неможливість її годування. Близько 3 млн курей загинуть без можливості їх утилізувати. В подібній ситуації найближчим часом можуть опинились й інші ключові підприємства агрохолдингу — зокрема, птахофабрика смт. Макарів та птахофабрика під Броварами Київської області. Втрати тільки цих підприємств складуть до мільйона птахів. 

“Загальні фінансові втрати агрохолдингу внаслідок російської агресії на поточний момент оцінюються приблизно в 1,5 млрд грн. Крім того, закриття ключових виробництв може призвести до нестачі курячих яєць в Україні. Неможливість утилізації мільйонів птахів, що гинуть, створює загрозу екологічного лиха. Підприємства агрохолдингу з об'єктивних причин не мають можливості вирішити ці проблеми та убезпечити своїх працівників без допомоги держави”, — додають у компанії.