Рятувальники тренувалися і навчали відпочиваючих надавати першу допомогу при утопленні

7 лет назад 0

22 червня у Гідропарку в м.Херсоні відбулося тренування рятувальників з подальшим навчанням відпочиваючих на пляжі правильним діям по наданню першої допомоги при утопленні. Найголовнішими глядачами дійства стали вихованці дитячого оздоровчого табору «Юнга», але всі бажаючі могли долучитися до пізнавальної акції.

Початок був даний рятувальником – наглядачем на вишці, який побачив у бінокль як потерпає на річці людина, і сповіщає про це протяжним свистком і повідомленням у гучномовець. Команда матросів-рятувальників миттєво реагує на отриману інформацію і чимдуж кидаються до потерпілого. Хлопця доставляють на берег, де продовжують реанімаційні дії. Фельдшер аварійно-рятувального загону, який чергує разом з матросом-рятувальником голосно коментує свої дії, а потім дає можливість під особистим наглядом спробувати і дітям надати допомогу потерпілому на воді.

Вихованці «Юнги» жваво реагували на все, що відбувалося з їх ровесниками і з непідробним інтересом слідкували за кожним рухом рятувальників. По завершенню лікбезу по спасінню людей на воді й інформування як поводитися самому під час купання, аби не потрапити в біду, до справи приступили представники Корабельного райвідділу м.Херсона ГУ ДСНС області. Усі бажаючі отримали листівки і пам’ятки профілактичного змісту і відразу починали їх читати.

«Інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення сезонної направленості в нашій області проводиться систематично. І сьогодні ми черговий раз хотіли продемонструвати як ми діємо відповідно до девізу Служби порятунку «Запобігти. Врятувати. Допомогти»,- зауважила начальник сектору пропаганди та агітаційної роботи Центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС у Херсонській області майор служби цивільного захисту Оксана Федоренко – «У першу чергу ми робимо ставку на дітей, які хоч і маленькі, але запам’ятають отримані знання і в дорослому житті зможуть їх використати».

Дітям, відпочиваючим на річці у Гідропарку чи на будь-якій іншій водоймі рятувальники давали такі прості і звичні поради, які можуть вберегти їх від лиха. Звісно, відпочивальники самі мають дбати про власну безпеку і просто користуватися слушними порадами на практиці, щоб від літньої пори залишилися лише приємні спогади про корисне для здоров’я плавання і засмагу.

ГУ ДСНС України у Херсонській області