Що нового у системі Прозорро?  

3 года назад 0

Прийняті минулого року вересневі зніми до законодавста, що регулюють діяльність системи Прозорро, вступили в силу вже на Великодню Неділю 19 квітня 2020 року. Сукупність нововведень генеральний директор ДП «Прозорро» оцінює як суттєві у контексті їх майбутньої ефективності, відкритості та продуктивності для бізнесу. Що ж нового у електронній системі закупівель?!

Порядок здійснення допорогових закупівель  відтепер передбачає зниження порогу з 200 до 50 тисяч гривень. Завдяки підвищенню конкурентності аукціонів, освоєння бюджетних коштів буде проходити більш ефективно. Підвищена відповідальність зі сторони замовника за необґрунтоване відхилення вигідної пропозиції, тобто за очевидну дискримінацію тепер передбачаються грошові штрафи за висновком перевіряючої Держаудитслужби. Незначні помилки більше не можуть бути причиною до відхилення економічно обґрунтованої та вигідної пропозиції, коли учасник-переможець торгів виправляє допущені помилки протягом доби.

 

Новий механізм співпраці підприємців з Антимонопольним комітетом стимулюватиме до чесного діалогу та захисту прав бізнесу. Вартість подання скарги буде регламентуватися окремою постановою Кабміну та виходити з суми закупівлі. Відмовитися від скарги при її оплаті буде неможливо. З’явилося поняття аномально низької ціни, коли цінова градація між сусідніми пропозиціями під час аукціону буде складати 30-40%, в учасника вимагатимуть пояснення суті такої різниці в ціні. Так аудиторія аукціону буде захищена від тролів, демпінгу та зриву закупівлі.

 

Для учасників невеликих закупівель працює зручний та продуктивний механізм Prozorro Market, де серед постачальників, що пройшли кваліфікацію, замовник зможе швидко та без проведення повної процедури визначити підприємство до співрпраці. Дуже зручний додаток системи при закупівлі до 50 тис. гривень (а у майбутньому до 200 тисяч гривень), коли потрібно закуповувати на регулярній основі канцелярію, пальне, медичну продукцію тощо. 

 

Еволюція системи торкнеться штатного розмису підприємств замовників. Замість тендерного комітету та додаткового зобов’язання до посадової інструкції залучених працівників, буде одна відповідальна посадова особа, котра буде приймати рішення і займатися повним супроводом у системі Прозорро. 


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.