Студенти ХНТУ разом з КП «ХЕСКО» робитимуть енергоаудит херсонських підприємств

5 лет назад 0

Шість студентів Херсонського національного технічного університету (ХНТУ) допомагатимуть комунальному підприємству «Херсонська енергосервісна компанія» (КП «ХЕСКО») робити енергоаудит херсонських підприємств у рамках Проекту «Консультування підприємств щодо енергоефективності», який виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH (організація, що з 1993 року підтримує Україну за дорученням Федерального уряду Німеччини на шляху демократичних перетворень).

Студенти ХНТУ Катерина Путінцева, Олексій Васильченко, Владислав Умнов, Павло Давиденко, Богдан Коханіч і Богдан Нестеренко, які навчаються на 4-му та 5-му курсах за спеціальністю «Нетрадиційні і відновлювальні джерела енергії», разом із експертами КП «ХЕСКО» і слухачами німецької програми з енергозбереження EUREM «Європейський енергетичний менеджер» в Україні робитимуть енергоаудит херсонських підприємств. Мета цієї роботи – оптимізація споживання підприємствами різних видів енергії. Це не тільки поліпшить економічне становище підприємств, зробить їх більш привабливими для інвесторів, а й піде на користь екологічній ситуації. Бо оптимальне споживання енергоресурсів – це й запобігання їх надмірному виробництву, яке, як загальновідомо, дуже шкідливе для довкілля.

Нагадаємо, шість підприємств Херсонщини, за результатами розгляду заявок на участь у Проекті «Консультування підприємств щодо енергоефективності», було відібрано для проведення безкоштовного енергоаудиту.

Загалом, Проект отримав близько дев’яноста заявок від українських підприємств у чотирьох галузях: хлібопекарська, молочна, машинобудівна та виробництво неметалевих будівельних матеріалів. Після детального аналізу аплікаційних форм Проектом було прийнято рішення провести енергоаудит на 65 підприємствах. Серед них – шість херсонських.

1. ПрАТ «Херсонський хлібокомбінат», м. Херсон;2. ФОП Урсуленко Олексій Анатолійович, смт. Антонівка;3. ТДВ «Херсонський маслозавод», м. Херсон;4. ТОВ «Механічний завод», м. Херсон;5. ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод», м. Херсон; 6. ПАТ «Таврійська будівельна компанія», м. Херсон.

Такий результат став можливим завдяки спільним зусиллям КП «Херсонська енергосервісна компанія», обласної та міської влади. Реалізовано проект у рамках Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату міста Херсона.

КП «ХЕСКО» – регіональний експерт з енергоефективності та фактично є координаційною і консультаційною платформою із впровадження енергоефективних заходів у Херсоні та області.Внесок GIZ у підвищення енергоефективності в нашому регіоні та в Україні в цілому – дуже цінний. Зазначимо, що GIZ діє в Україні за дорученням п`яти німецьких міністерств, Європейського Союзу (ЄС), а також урядів Великої Британії та Швейцарії.

Студенти ХНТУ зустрілися з директором КП «ХЕСКО» Лариса Леонова, головним інженером Ігорем Семинишиним і начальником відділу енергоменеджменту і енергоаудиту Яною Андрусенко. Вони розповіли їм про підприємство, його роботу, історію і перспективи, а також про проект «Консультування підприємств щодо енергоефективності», який є унікальним для Херсонської області. І загалом в Україні така масштабна робота з енергоменеджменту і енергоаудиту проводиться вперше.

Тобто студенти херсонського вишу разом з експертами КП «ХЕСКО» і слухачами EUREM набуватимуть дуже цікавий і дуже цінний досвід. Бо уряд України проголосив енергоефективність одним з пріоритетів у розвитку держави. І у Херсонщини завдяки проекту GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності» і роботі фахівців КП «ХЕСКО» є шанс стати регіоном-лідером у цій сфері.

Також читайте: "У Херсоні посилюють охорону міжнародного аеропорту"


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.