Третій тиждень війни. Ворог обстрілює мирні села

2 года назад 0

До нашої редакції надійшов лист від жительки села Східне — Римми, яка розповіла про тамтешню ситуацію. 

Два тижні у населеному пункті немає води, світла та віднедавна — їжі. Люди діляться продуктами одне з одним.
До останнього вони сподівалися, що війна може обминути маленьке село, де немає стратегічних об'єктів. Однак у Музиківці, що розташована неподалік, окупанти встановили блокпост. За словами мешканців, вони не пропускають карети швидкої, бригади з ремонту світла та машини з продуктами.
У тій же Музиківці російські військові окопалися, влаштували засідки та чекають (або ж ховаються) від ЗСУ.

Окупанти провели "ревізію" хатами та просили в людей продуктів. Натомість обіцяли нікого не чіпати. Тієї ж ночі почали обстрілювати із градів прилеглі села. На думку мешканців, окупанти так розважалися, адже наших захисників поблизу не було, а боїв на тих територіях не велося.


Дісталося й жителям Східного. Олександр Швець на своїй Фейсбук-сторінці написав про те, що ворог обстрілював газорозподільну станцію та трансформаторну підстанцію, які є об'єктами критичної інфраструктури для сіл Херсонської та Миколаївської областей.


Окрім того, один будинок зруйнували прямим попаданням. Зруйновані вікна та дах. В іншої жінки згорів сінник та вбило двох корів. Серед мешканців жертв немає.


11 березня ворог заїхав у село на танках, гуляв вулицями та нишпорив по магазинах у пошуках продуктів. Встановили блокпости, а після обіду поїхали взагалі. "Очевидно, у нас невесело", — крізь страх жартують люди.
Щоб вирішити ситуацію, вони телефонували на гарячу урядову лінію, гарячу лінію Херсонського міського голови Ігоря Колихаєва, зверталися до Товариства Червоного Хреста, Херсонської обласної ради. Ніде їм допомогти не змогли. Мешканка Східного Римма ділиться: "Одна жінка навіть порадила почекати на гуманітарну допомогу від окупантів". Людей це обурило, оскільки вся Україна бореться за незалежність та свободу.
На жаль, отримати коментар від голови Музиківської СТГ нам не вдалося. Секретар сільської ради також не виходить на зв'язок. Можливо, через відсутність світла. В Херсонській обласній державній адміністрації відповіді не надали.
Нагадаємо, що в Херсоні не діє зелений коридор, про який з окупантами домовлявся міський голова Ігор Колихаєв. Ось як він прокоментував цю ситуацію на своїй Фейсбук-сторінці: "По зелених коридорах тиша. Я дав сотні коментарів на різні телеканали США, Ізраїлю, Чехії, Польщі.. Однак поки тихо".
Мешканці сіл звертаються до міської та обласної влади: "Не забувайте про тих, хто далеко від міста. Нам також потрібні продукти, ліки та можливість евакуації".